Tretina Slovákov nie je ochotná nosiť rúška

Cestujúci vo vlaku s rúškom (Zdroj: SITA)

Rúška ako ochranu pred koronavírusom je momentálne ochotných nosiť 62,5 percenta opýtaných, tretina Slovákov ich nosenie odmieta. Vypláva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý sa uskutočnil na prelome augusta a septembra a zverejnila ho dnes TV Markíza v diskusnej relácii Na telo.

Neochotu nosiť rúška, naopak, vyjadrilo 35,4 percenta respondentov. Ďalších 2,1 percenta opýtaných na otázku, či sú naďalej ochotní nosiť rúška, nevedelo odpovedať.

Rúška sú podľa prieskumu ochotnejšie nosiť ženy, konkrétne 68,5 percenta z nich. U mužov je táto ochota na úrovni 56 percent. Naopak, 29,6 percenta opýtaných žien rúška ochotné nosiť nie je. V prípade mužov toto číslo predstavuje 41,6 percenta. Na otázku o ochote nosenia rúšok nevedelo odpovedať 2,4 percenta mužov a 1,9 percenta žien.

Prieskum uskutočnila agentúra Focus v dňoch 26. augusta až 2. septembra na vzorke 1 022 respondentov.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

8

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...