Slovenský šport smeruje do záhuby

Ilustračné foto (Zdroj: SITA)

KOMENTÁR Od 1. októbra budú platiť mimoriadne opatrenia v súvislosti s organizovaním športových podujatí. Pre slovenský šport je to krutá správa.

Po nastolení opatrení nastali opäť problémy s organizovaním športových podujatí. V interiéri bol zavedený zákaz organizovať zápasy a športové podujatia nad 500 osôb a v exteriéri nad 1000 osôb. Ľudia z oblastí športu a takisto vrcholoví predstavitelia už prichádzali s možnosťami, aby mohli športy na Slovensku prežiť a aby neboli tak katastrofálne zasiahnutí.

Bohužiaľ, prišla ešte ďalšia rana, ktorá podráža kolená všetkým športom na Slovensku. Od 1. októbra by v súčasných zelených okresoch malo prísť k obmedzeniu maximálneho počtu osôb v exteriérových hromadných podujatiach na 200 osôb s povinnosťou nosiť rúško a v interiérových hromadných podujatiach na maximálne 100 osôb. V oranžových a červených okresoch príde ešte k výraznejšiemu obmedzeniu – v exteriéri maximálne 100 osôb, resp. v interiéri 50 osôb. Konkrétne na hokeji by sa malo predstaviť v hľadisku 100 fanúšikov.

Informoval o tom minister zdravotníctva Marek Krajči. To je v dnešnej dobe absolútne nepredstaviteľné a hokejové a futbalové kluby budú riešiť existenčné problémy. Všetci vrcholoví predstavitelia klubov konajú čo najviac práce preto, aby bolo možné usporiadať zápasy a podujatia. Zvýšili sa hygienické opatrenia a nosia sa pravidelne rúška. Hráči sú pravidelne testovaní a všetci zástupcovia tímov dbajú na mimoriadny stav. Ani to však nestačí.

Vláda potápa šport na Slovensku. Pomocnú ruku žiadali od splnomocnenca pre šport Karola Kučeru. Ten sa vyjadril, že športy, a hlavne hokej, dostali od svojho hlavného sponzora veľké peniaze. „Nová spoločnosť Asociácia profesionálnych hokejových klubov a.s. podpisuje so štátnou lotériovou spoločnosťou Tipos a.s. lukratívnu zmluvu na 1,6 mil. eur a tým aj zastreší najvyššiu hokejovú súťaž. Takú významnú podporu nedostal zatiaľ žiadny šport,“ dodal splnomocnenec pre šport Karol Kučera. Teraz však nemôže nikto z vedenia klubov na Slovensku čakať pomocnú ruku.

Hráči nebudú mať za koho hrávať, kluby budú rátať straty alebo úplne zaniknú a divákovi zostáva len sedieť pred televízorom, ak teda nejaké zápasu vôbec budú. Spoločne s ďalšími členmi Asociácie profesionálnych hokejových klubov (APHK) sa o situácii už dlhodobo rozprávajú a okrem upozornení na nedostatky majú aj niekoľko možných riešení.

“Máme tabuľky, čísla, všetko sme prepočítali. Vychádza nám to tak, že by to štát nestálo až tak veľa. Je potrebné spraviť ústretový krok a nájsť kompetentných, ktorí by sa na to vážne pozreli a išli do toho. Myslím si, že keď nebudeme vypočutí, tak sa spoja všetky športy. Potom budú niektorí prekvapení, keď budeme stáť pred parlamentom,” vyjadril sa jeden z predstaviteľov asociácie.

Vyzerá to tak, že šport na Slovensku čakajú ešte krušnejšie časy, ako sa spočiatku zdalo.

— Rastislav Harakaľ

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

9

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

NAKA zasahuje v budove SZĽH

NAKA zasahuje v budove SZĽH

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahuje v budove Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). Informuje o tom spravodajský..