Sulík považuje konflikty za ukončené a chce sa venovať kampani. Milé, no nepomôže mu to

Richard Sulík (Zdroj: SITA)

Predseda liberálov na včerajšej tlačovej konferencii definitívne ukončil problémy kedysi najsilnejšej opozičnej strany. Respektíve, chcel. Spoločenská a politická klíma je však proti a nie je vylúčené, že SaS sa čoskoro ocitne na smetisku dejín.

Už pár rokov koluje po internete jeden výstižný kreslený mém. Pes v ňom sedí na stoličke v kompletne horiacej miestnosti, popíja kávu a upokojuje sa, že všetko je v poriadku. Pokiaľ obrázok poznáte a prišiel vám v tejto súvislosti na um Richard Sulík, gratulujem, prešli ste testom politickej gramotnosti. A zrejme je s vami aj sranda. Pokiaľ nie, tu je.

Zdroj: internet

Sulík totiž pri včerajšom verejnom vystúpení potvrdil dojem, že si závažnosť svojej situácie nie celkom uvedomuje. Bolo to cítiť z jeho vystúpenia ako takého a predovšetkým z vyrieknutej myšlienky, že vnútrostranícke konflikty považuje za ukončené a chce sa venovať kampani.

Toto zbožné prianie však má dve veľké chyby. Jednak je úplne jedno, čo Richard Sulík chce, ale dôležitejšie je to, čo pod tlakom okolností robiť musí. A takisto, kampaň a program až na pár analytikov a novinárov takmer nikoho nezaujíma.

Majoritná časť voličov reaguje práve na jednoduché posolstvá, signály, charizmu lídra, vzťahy medzi členmi a celkovú atmosféru, ktorá z tej-ktorej strany vyžaruje.

A tu niekde má Sloboda a Solidarita priepastné medzery. Liberáli budú na dozvuky intríg doplácať ešte dlhú dobu, absentuje u nich akýkoľvek výraznejší nápad, antagonistický vzťah medzi racionálnejším a kaviarenským krídlom sa predkladá ako plus, pojem spravodajské služby poslednú dobu dominuje slovníku členov a v neposlednom rade sme svedkami preferenčného poklesu na úrovni, pri ktorom zbystruje pozornosť aj Frešova SDKÚ.

Podobenstvo k vyššie uvedenému mému však nie je jediné. Revolucionár Lev Trockij raz povedal, že aj keď sa človek nemusí zaujímať o vojnu, vojna sa zaujíma o neho. Čo de facto sedí aj na prípad Sulíka, akurát je nutné slovo vojna vymeniť za konflikt.

Negatívny dojem z posledných udalostí sa bude s predsedom SaSky, a vôbec s celou stranou, niesť ešte dlhú dobu. Neexistuje pre neho dobrá cesta, ale iba zlá a horšia.

Každopádne by mu i tak viac sedelo triezvo zhodnotiť situáciu, než za pomoci sileného úsmevu a pohodových vyhlásení vytvárať dojem, že parlament a svet čaká po veľkej očiste práve na neho. Potom sa možno zvýši okruh ľudí, ktorí návrat SaS neposúvajú iba do kategórie zázrakov.

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Karikatúry Denníka N sú  dezinformácie

Karikatúry Denníka N sú dezinformácie

KOMENTÁR Najznámejší slovenský karikaturista Shooty včera zverejnil kresbu, ktorá je reakciou na udalosti v USA. Vyobrazil v nej prezidenta Trumpa ako tučnú Godzillu, ktorá ničí mesto s Bibliou v ruke - isteže, lebo presne o toto v Spojených..