Orbán praje Trumpovi znovuzvolenie

Viktor Orbán, maďarský prezident (Zdroj: SITA)

Maďarský premiér Viktor Orbán drží palce americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi v znovuzvolení do funkcie. V piatok v rozhovore v štátnom rádiu priblížil, že so súčasným šéfom Bieleho domu vo štvrtok večer telefonoval a rozprávali sa o pandemickej situácii v USA, voľbách a bilaterálnych otázkach.

“To, čo prezident predstavuje, je dobré pre strednú Európu, a preto mu držíme palce – aspoň ja osobne, aby vyhral voľby,” povedal Orbán.

Orbán sa vyjadril, že keď mu Trump volal, bol práve v kuchyni. Vysvetlil, že pre lídrov krajín je čoraz bežnejšie hovoriť spolu neformálne cez telefón a budovať si osobné vzťahy namiesto spoliehania sa na formálne diplomatické kontakty.

Orbán bol prvý európsky líder, ktorý v roku 2016 verejne podporil Trumpovu kandidatúru za prezidenta. Vtedy sa vyjadril, že uprednostňuje Trumpa pre jeho protiteroristické návrhy a jeho opozíciu “exportu demokracie”.

Maďarská vláda čelí v Európskej únii konaniam za údajné narušenie demokratických hodnôt a právneho štátu v otázkach ako sú napríklad sloboda médií, práva menšín, volebný systém a akademické a náboženské slobody.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

4

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...