Taliansko je priateľské pre moslimov, hovorí nová kampaň z Apeninského polostrova

Benátky, Taliansko, ilustračná fotografia (Zdroj: Pixabay.com)

Taliansko čelí v dôsledku protipandemických opatrení zníženému počtu turistov. V snahe o posilnenie cestovného ruchu preto v krajine spúšťajú projekt, ktorý má do krajiny prilákať väčší počet moslimov.

Projekt dostal názov “Italy moslim friendly” v preklade “Taliansko priateľské k moslimom”. Oficiálna webstránka kampane informuje, že ide o “inovatívny projekt pre moslimský cestovný ruch, ktorý zahŕňa veľkú sieť spoločností pôsobiacich v tomto sektore a v tomto turistickom priemysle”.

Projekt si získava naprieč Talianskom podporu. Guvernér juhotalianského regiónu Apúlia Michele Emiliano oznámil, že bude uprednostňovať v cestovnom ruchu moslimských turistov a bude sa usilovať vyhovieť ich špeciálnym požiadavkám a potrebám.

Pre potreby moslimov vypracoval región projekt vo výške 90-tisíc eur, ktorý bude reflektovať moslimské požiadavky a bude platný počas cestovateľského obdobia od 1. októbra do 18. novembra 2020.

Kritici projektu tvrdia, že zabezpečenie moslimského cestovného ruchu bude zahŕňať zakrytie kresťanských symbolov a umeleckých diel považovaných za nevhodné.

Giorgia Meloni z nacionalistickej strany Bratia Talianska upozorňuje, že stať sa priateľským k moslimov bude znamenať aj “odstránenie kresťanských symbolov, samostatné bazény pre mužov a ženy, vhodne oblečený personál hotela a reštaurácie, ako aj sériu ďalších trápnych pravidiel”. Zároveň dodáva, že “verejné prostriedky by sa nemali používať na to, aby Taliansko islamizovali”.

Stránka projektu tiež uvádza, že moslimovia cestujú každým rokom viac a utrácajú najviac spomedzi všetkých turistov, čo je pre taliansku štátnu kasu veľkým lákadlom.

— EST

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

3

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Erdogan vyzval Arménsko, aby ukončilo „okupáciu“ regiónu

Erdogan vyzval Arménsko, aby ukončilo „okupáciu“ regiónu

"Akonáhle Arménsko opustí toto územie, ktoré okupuje, región sa vráti k mieru a harmónii," uviedol Erdogan v pripravenom príhovore. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v pondelok vyzval Arménsko, aby ukončilo "okupáciu" Náhorného Karabachu. Učinil tak v nadväznosti na..