Krajniak má v kancelárii Jeruzalemský kríž. Využívalo ho aj kráľovstvo križiakov

Koláž s vlajkami (Zdroj: Facebook/Milan Krajniak)

Čo za vlajku má minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) v kancelárii? Táto otázka isto trápila viacerých ľudí, ktorí si netradičný symbol na Krajniakovom rezorte všimli. Minister sa preto rozhodol veci bližšie vysvetliť.

V príspevku na sociálnej sieti Milan Krajniak oficiálne odpovedá na otázku televízie Markíza, ktorá sa snažila zistiť, akou vlajkou si minister ozdobil svoje pracovisko. Ako minister vysvetlil, ide o vlajku Jeruzalemu, resp. Jeruzalemský kríž.

„Nie je to porušenie protokolu? Moja odpoveď na túto prípadnú otázku: Nie je, túto vlajku mám v pracovni, kde neprijímam oficiálne návštevy. V zasadačke na prijímanie oficiálnych návštev mám podľa protokolu slovenskú vlajku a vlajku EÚ (foto vpravo dole),“ vysvetľuje.

Markíza nám poslala otázku: Akú vlajku to má minister v pozadí na fotke za sebou (foto vľavo hore)? Odpoveď je:…

Posted by Milan Krajniak on Thursday, September 10, 2020

Navštívte Jeruzalem

Pre tých, ktorých by zaujímalo, odkiaľ si takúto vlajku doniesol, má Krajniak taktiež odpoveď. Je zo Svätej zeme. Samotný Jeruzalem minister viackrát navštívil ako pútnik a ľuďom odporúča, aby ho po skončení pandémie navštívili tiež.

„Je to posvätné miesto kresťanskej, židovskej aj moslimskej civilizácie. Nádherné mesto s neopakovateľnou atmosférou, kde priam fyzicky cítite potrebu zvažovať, aké miesto má Boh v našom živote a v histórii našej civilizácie. Odpoveď na túto otázku je už na každom z nás,“ dodáva Krajniak.

Na konci sa venuje symbolike zástavy, ktorá na sebe nesie 5 červených krížov – jeden väčší a štyri menšie. „Prvým je, že zobrazuje 5 Kristových rán na kríži. Druhým je, že symbolizuje Krista a 4 evanjeliá. Aj odpoveď na otázku, ktorá interpretácia je správna, je takisto iba na vás,“ zakončuje minister práce.

Pripomeňme, že Jeruzalemský kríž využíval vo svojej vlajke aj križiacky štát Jeruzalemské kráľovstvo, ktorí po dobytí Svätej zeme založili európski križiaci.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

16

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter