Testy vakcíny prerušili po nepriaznivej reakcii jedného z účastníkov

Ilustračný obrázok (Zdroj: Unsplash.com)

Finálne klinické testy vakcíny proti koronavírusu, ktorú vyvíjajú spoločnosť AstraZeneca a Oxfordská univerzita, prerušili po tom, ako sa u jedného z účastníkov vo Veľkej Británii objavila nepriaznivá reakcia. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

AstraZeneca rozhodnutie označila za “rutinnú” pauzu v prípade “nevysvetliteľného ochorenia”.

Testovanie pritom sleduje celý svet, pretože práve vakcína z dielne AstraZeneca a Oxfordskej univerzity je považovaná za jedného z najsilnejších kandidátov spomedzi desiatok, ktoré vyvíjajú na celom svete.

Po tom, ako úspešne prešla prvou a druhou fázou testovania, stúpli nádeje, že by mohla byť jednou z prvých, ktoré sa dostanú na trh. V uplynulých týždňoch sa testy posunuli do tretej fázy, na ktorej sa zúčastňuje asi 30-tisíc ľudí v Spojených štátoch, Brazílii, Veľkej Británii a Juhoafrickej republike. Tretia fáza klinických skúšok vakcín zvyčajne zahŕňa tisícky účastníkov a môže trvať aj niekoľko rokov.

Zdravotnícka webstránka Stat News, ktorá správu o prerušení štúdie priniesla ako prvá, uvádza, že detaily o reakcii britského účastníka zatiaľ nie sú známe, no podľa ich zdroja sa očakáva, že sa zotaví.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter