Pre “zosmiešňovanie Najvyššieho” v OTO si sype popol na hlavu. Chcem sa ospravedlniť, je to pre mňa ponaučenie, vraví Kandráč

Ondrej Kandráč (Zdroj: Facebook)

Po speváčke Sime Martausovej či poslancovi Jánovi Podmanickom sa ku kritikom posledného galavečera OTO pridal aj hudobník Ondrej Kandráč. Podľa vlastných slov si neuvedomil, že participoval na zosmiešňovaní Boha, so svojou rolou v spovedi na záchode vraj nebol oboznámený a situáciu berie ako ponaučenie. Zároveň sa ospravedlnil všetkým dotknutým.

Uplynulý víkend sa uskutočnil jubilejný 20. ročník odovzdávanie cien OTO – Osobnosť televíznej obrazovky. V porovnaní s predošlými galavečermi sa však do povedomia verejnosti nezapísal len protipandemickými opatreniami, ale aj kontroverznými dokrútkami a vyjadreniami, ktoré podľa kritikov zosmiešňovali Boha a kresťanskú vieru.

Šlo napríklad o posmešné prekrútenie Evanjelia podľa Jána, scénu, kedy tri sudičky v pozícii rehoľných sestier obdarúvali herca talentom podobne ako Boh a robili tak v prostredí pripomínajúcom kostol či spoveď spevákov, ktorí sa „spovedali“ zo svojich „šoubiznisových hriechov“ v záchodových kabínkach. To všetko sa dialo v duchu ústrednej témy programu, ktorou bol „Boh šoubiznisu“.

Za Boha sa hanbiť nebudem, ani sa z neho smiať

Spomenuté pasáže postavili do pozoru nielen značnú časť verejnosti, ale aj niektorých účinkujúcich priamo počas galavečera. Speváčka Sima Martausová, ktorá sa dlhodobo netají svojou hlbokou kresťanskou vierou, napríklad priamo na pódiu počas ďakovnej reči vyriekla aj nasledovné slová:

„A nechcem zabudnúť poďakovať tomu najdôležitejšiemu pre mňa – Pánu Bohu, ktorý je teda pre mňa trochu iný ako ten z tých dokrútok. Teda dosť iný, vlastne úplne iný. Takže Pánu Bohu ďakujem hlavne, pretože on mi dal ten dar, že sa o svoje piesne môžem s ľuďmi deliť. A preto sa nikdy nebudem zaňho hanbiť, ani si z neho robiť srandu.“

Voči židom a moslimom by si to vraj nedovolili

OTO ale vyprovokoval odozvu aj vo vysokej politike. Nezaradený zákonodarca a bývalý poslanec Smeru Ján Podmanický napríklad včera počas tlačového brífingu upozornil na to, že kresťanov v podstate zosmiešňovala verejnoprávna televízia, ktorá je financovaná aj z ich koncesionárskych poplatkov.

Poukázal tiež na selektívnu morálku, ktorá sa používa pri znevažovaní náboženstiev. „Keby sme takýmto spôsobom zosmiešnili moslimské symboly, v tejto chvíli by z výškovej veže slovenskej televízie bola len kôpka popola. Alebo si predstavme, že by sme takýmto spôsobom znevažovali židovské symboly. Neviem si predstaviť tú vysokú mieru pobúrenia, ktorá by sa šírila nielen Slovenskom, ale aj zo zahraničia a Slovensko by bolo vykresľované ako netolerantný štát.“

Kandráč: Ospravedlňujem sa, je to silné poučenie

Ku kauze sa napokon vyjadril aj spevák Ondrej Kandráč, ktorý bol jedným z účastníkov spovede v záchodových kabínkach. So scenárom vraj vopred vôbec nebol oboznámený a produkcia mu pred programom prikázala, aby si so sebou priniesol iba dva outfity a všetko ostatné mu bude vysvetlené na mieste.

„Priznám sa, že na mňa pôsobil rozpačito, zahral som však to, čo bolo v scenári. Neuvedomil som si, že moje vystúpenie môže byť pochopené ako zosmiešňovanie Najvyššieho. V živote som to tak necítil, práve naopak. Každopádne je to pre mňa silné ponaučenie do budúcna. Chcem sa všetkým, ktorí boli mojím vystúpením pobúrení či sklamaní, ospravedlniť,“ uzavrel umelec, ktorý sa sám hlási ku kresťanstvu.

Pozdravujem všetkých, ktorí si nájdete pár minút na prečítanie týchto riadkov. Rád by som zareagoval na množstvo vašich…

Posted by Ondrej Kandráč on Monday, September 7, 2020

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

40

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Štát chce skríningovo pretestovať obyvateľstvo

Štát chce skríningovo pretestovať obyvateľstvo

Po sobotňajšom rokovaní vlády to povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO). Testovaním by sa podľa ministra znížil počet infekčných osôb o 50 percent a od pondelka 8. februára by mohol začať platiť COVID automat. Vláda bude pokračovať v..

Odoberajte náš newsletter