Konšpirátorom odkazujem, že americkí vojaci nás nebudú stáť ani euro, píše Naď

Minister obrany Jaroslav Naď (Zdroj: SITA)

Branno-bezpečnostný parlamentný výbor schválil prítomnosť amerických vojakov na Slovensku. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) informuje, že ide o štyroch vojenských inštruktorov z USA, ktorí budú u nás zabezpečovať výcvik našich jednotiek. Ich pobyt hradia Američania.

Šéf rezortu obrany na svojom oficiálnom facebookovom profile informuje, že prítomnosť štvorice amerických vojakov schválil už aj výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť. V polovici augusta tento krok schválila vláda.

„Títo inštruktori by mali u nás zabezpečiť výcvik a poradenstvo v otázkach civilno-vojenskej spolupráce. Práve vojaci vyškolení na tieto operácie boli nasadení napríklad aj v uzatvorených obciach počas prvej vlny pandémie,“ píše Naď.

Podľa ministra obrany slovenskí vojaci odviedli počas prvej vlny pandémie ochorenia Covid-19 úžasnú prácu, ktorú by nebolo možné odviesť bez dostatočných vedomostí a naučených postupov by bezproblémový priebeh nebol možný.

Prítomnosť štyroch amerických vojakov na Slovensku má však podľa Naďa „širší a významný rozmer“. Minister pripomína, že aj v rámci NATO sa členské krajiny zaviazali, že vybudujú tímy, ktoré budú disponovať takýmito spôsobilosťami a minister obrany s tým absolútne súhlasí.

„Konšpirátorov srdečne pozdravujem a odkazujem, že títo neozbrojení štyria vojaci bez techniky nás nebudú stáť ani euro, všetko platia Američania. Ich prítomnosť, samozrejme, v žiadnom prípade neznamená budovanie amerických základní na našom území a ani ich prípravu,“ uzatvára Naď svoj krátky komentár k príchodu štvorice amerických vojenských inštruktorov na Slovensko.

VÝBOR PRE OBRANU A BEZPEČNOSŤ SCHVÁLIL PRÍTOMNOSŤ ŠTYROCH AMERICKÝCH VOJAKOV ✅V polovici augusta vláda schválila…

Posted by Jaro Naď – OĽANO on Monday, September 7, 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

9

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter