Na pestrosť v britskej armáde bude po novom dohliadať takmer 20-členné Riaditeľstvo pre diverzitu a inklúziu. Ozbrojené zložky tvrdia, že vďaka tomu očakávajú zohľadnenie potrieb každého a zvýšený nábor členov sexuálnych a etnických menšín. Šéf tímu by mal inkasovať asi 110-tisíc libier ročne. Niekdajší britský vojenský predák tento krok označil za liberálne šialenstvo.
Diverzita sa v ostatných rokoch stala jedným z cieľov, ktoré tvorbu verejných politík na Západe modelujú najviac. Či už ide o oblasť školstva, personálnu skladbu úradov alebo aj zloženie parlamentu, sexuálna, pohlavná, etnická alebo rasová rozmanitosť sa presadzuje s čoraz väčšou intenzitou.
Potreba zvyšovať diverzitu však neobchádza ani ozbrojené sily. Dôkazom toho je aj najnovšia iniciatíva, ktorá sa rodí v Spojenom kráľovstve. Tamojšie armádne špičky totiž plánujú investovať viac ako 500-tisíc libier do zriadenia Riaditeľstva pre diverzitu a inklúziu. Šéf nového tímu by mal pritom zarábať asi 110-tisíc libier ročne.
Zohľadnenie potrieb každého
Zložený by mal byť zo 17 špecialistov, ktorí budú dohliadať na dodržiavanie politicky korektných politík s cieľom transformovať kultúru medzi vojakmi a civilnými pracovníkmi spadajúcimi pod ministerstvo obrany.
Takisto sa od nich očakáva, že zabezpečia, aby sa zvyšní pracovníci cítili na pracovisku autentickí a že „ocenia rozdiely medzi ľuďmi“ a „zohľadnia potreby každého“. To by malo v konečnom dôsledku prispieť nielen k zvýšeniu tolerancie medzi jestvujúcimi pracovníkmi, ale aj k náboru nových z radov LGBT menšiny alebo etnických menšín.
„Obrana je najlepšia, keď je rozmanitá. Zaviazali sme sa k podpore inkluzívneho pracovného prostredia, ktoré priťahuje najlepších ľudí zo širokého spektra prostredí,“ uviedlo na margo problematiky britské ministerstvo obrany.
Liberálne šialenstvo
Postup ministerstva obrany sa však nestretol so všeobecným pochopením. Obzvlášť tvrdo sa na margo uvedeného kroku vyjadril niekdajší veliteľ britských bojových operácií v Afganistane, plukovník Richard Kemp, podľa ktorého ide o „liberálne šialenstvo“. Vojenské jednotky bojujú ako tím a nie ako jednotlivci, povedal Kemp, ktorý je dlhodobým kritikom liberálnych reforiem v britskej armáde.
„Posadnutosť rozdielmi a individualitou je nebezpečná… Väčšina ľudí sa pripája k ozbrojeným silám, pretože chce patriť k niečomu väčšiemu, než ako je korozívny kult individualizmu,“ skonštatoval veterán.
— TOD
Našli ste chybu? Napíšte nám na [email protected]
ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO
Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.
Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy.
Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet,
prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.
Prispejte nám transparentne (IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)