Hlina o zahalení kostolíka: Urobil by som to znova, bez EÚ by tu bol hlad a chaos. Pokutu preplatím

Dražovský kostolík (Zdroj: Facebook)

Po roku nastáva zlom v kauze vlajkou EÚ zahaleného kostola svätého Michala Archanjela v Dražovciach, v rámci ktorej udelil Krajský pamiatkový úrad v Nitre pokutu 3000 € Nadácii Antona Tunegu. Pokutu zaplatí bývalý predseda KDH Alojz Hlina.

Hlina dnes prostredníctvom svojho účtu na sociálnej sieti Facebook oznámil, že bude refundovať pokutu, ktorú mala splatiť Nadácia, na čele ktorej stoja členovia KDH.

Zahalením stredovekého kostolíka sa podľa vlastných slov snažili poukázať na to, že Európa bola postavená na kresťanských základoch a chceli presvedčiť mladých voličov, aby v eurovoľbách v roku 2019 nevolili extrémistické strany.

Akcia trvala niekoľko hodín a na jej prevedenie získala Nadácia schválenie správcu miestnej farnosti aj Biskupského úradu v Nitre, ktorý pamiatku vlastní.

Napriek tomu si symbolická akcia vyžiadala ťažkú kritiku. Väčšina diskutujúcich na sociálnych sieťach ju označila za sprznenie národnej pamiatky. Keďže Nadácia konala bez povolenia Krajského pamiatkového úradu, udelil jej pokutu 3000€.

“Bez EÚ by tu bol hlad a chaos,” tvrdí Hlina

Pokutu sa z bližšie nevyjasnených príčin rozhodol preplatiť Alojz Hlina, ktorý tvrdí, že by celú akciu zopakoval, akurát “v inej krajine. V krajine, v ktorej si národ nenechá vládnuť ľuďmi ako Mečiar, Slota, Ľupták, Fico, Matovič, Kollár, lebo v takej krajine ľudia nechápu myšlienku nadčasovej inštalácie a tí, ktorí by ju aj pochopili, sa nechajú strhnúť davom krikľúňov alebo sú radšej ticho”.

Podľa Hlinu táto inštalácia symbolizovala, že bez EÚ by sme dopadli veľmi zle a bol by tu hlad a chaos. “Kľudne zafarbím aj Dunaj na modro, ak na to dostanem súhlas, aby som silným obrazom ukázal, že nie Byzancia, ale Európa je budúcnosť pre Slovensko,” dodáva politik.

Hlina stál na čele KDH v rokoch 2016-2020. Podľa viacerých politických analytikov tkvie dôvod pre neprekročenie päť percentného kvóra v jeho lavírovaní medzi neoliberalizmom a kresťanskými hodnotami, ktorý sa prejavil v predvolebnom pakte o neútočení so stranou Progresívne Slovensko.

? ️Ospravedlňujem sa všetkým, ktorých som vytrhol zo zaujatého sledovania programov ako Zámena manželiek, či…

Posted by Alojz Hlina on Monday, September 7, 2020

— EST

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

4

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter