OTO 2020 parodoval kresťanstvo. Martausová: Môj Boh je iný, srandu si z neho robiť nebudem

Sima Martausová (Zdroj: Instagram)

Dvadsiaty ročník diváckej ankety Osobnosť televíznej obrazovky OTO bol v mnohých ohľadoch jedinečný. Okrem protipandemických opatrení sa od tých predchádzajúcich odlišoval aj nezvyčajnou trápnosťou.

Ústrednou témou večera bol totiž “Boh šoubiznisu”, pričom v celom programe mohol divák nájsť paralely s katolíckym učením, avšak značne zosmiešneným.

Slovenská “smotánka” odštartovala večer slovami “Na počiatku bolo svetlo z televízneho prijímača. Svetlo žiarivejšie než ľudský úsmev po negatívnom teste na covid,” čím dosť nešťastne parafrázovala Evanjelium podľa Jána.

Protináboženský postoj udalosti sa ďalej prejavil v scéne, kedy tri sudičky, stvárnené ako rehoľné sestry, obdarúvali slovenského herca talentom, čím si prisúdili rolu Boha. Navyše sa celá scéna odohrávala v prostredí pripomínajúcom kostol.

Vrcholným zneuctením bola dokrútka so spevákmi, ktorí sa “spovedali” zo svojich “šoubiznisových hriechov” v záchodových kabínkach.

Závan čistého vetra

Z televízneho marazmu vytiahla všetkých príčetných divákov Sima Martausová, ktorá získala cenu v kategórii speváčka roka.

Počas prevzatia ceny, ako i počas celého príhovoru, mala ako jedna z mála na sebe rúško, čo odôvodnila tým, že pred ňou do mikrofónu hovorilo veľa ľudí.

Veriacim dodala nádej, keď z jej úst zaznelo: “A nechcem zabudnúť poďakovať tomu najdôležitejšiemu pre mňa – Pánu Bohu, ktorý je teda pre mňa trochu iný ako ten z tých dokrútok. Teda dosť iný, vlastne úplne iný. Takže Pánu Bohu ďakujem hlavne, pretože on mi dal ten dar, že sa o svoje piesne môžem s ľuďmi deliť. A preto sa nikdy nebudem zaňho hanbiť, ani si z neho robiť srandu. Pekný večer ešte.”

— EST

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

450

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter