Nie černoška z Afriky, ale biela Židovka. Profesorka z USA dlhé roky klamala o svojej rase

Jessica A. Krugová (Zdroj: George Washington University)

Nie černoška zo severnej Afriky, ale biela Židovka. To je stručný sumár vyjadrenia, v ktorom istá americká profesorka odhalila, že dlhé roky klamala o svojej vlastnej rase. Teraz sa za vymýšľanie falošnej identity kajá, vraj nemala právo si niečo také osobovať a svoje správanie označila za stelesnenie násilnosti a zločinnosti belochov voči černochom.

Väčšieho či menšieho klamstva sa minimálne raz v priebehu života dopustí každý človek a škála informácií, o ktorých sa dá vravieť nepravda, je naozaj nekonečne pestrá. Dokazuje to aj prípad istej americkej profesorky, ktorá klamala dokonca o svojej rase.

Reč je o historičke Jessice A. Krugovej, ktorá pôsobí na Univerzite Georgea Washingtona v hlavnom meste Spojených štátov a špecializuje sa na štúdium africkej histórie a afroamerických diaspór.

Od africkej černošky k bielej Židovke

Krugová sa najprv vydávala „za severoafrickú černošku, potom za černošku s koreňmi v USA a nakoniec za černošku z Bronxu s koreňmi v Karibiku“ až napokon v blogu na portáli Medium priznala, že je biela Židovka z Kansas City, ktorá „nemala žiadne právo si tieto identity nárokovať“.

Svoje konanie teraz akademička odsudzuje ako „úplné stelesnenie násilností, zločinnosti“, ktorých sa dopúšťajú belosi na ľuďoch tmavej farby pleti. Pedagovička rovnako podotýka, že sa k falošnej rase hlásila dokonca v osobných vzťahoch s „milujúcimi, súcitnými ľuďmi, ktorí mi verili a starali sa o mňa, aj keď som si nezaslúžila ani dôveru, ani starostlivosť“.

Vraj jej na to prišli

Predstieranie inej identity vraj v jej prípade pramení z nevyriešených duševných problémov a tráum. Krugová ale dodáva, že ani to neospravedlňuje jej konanie.

„Mnohokrát som myslela na ukončenie týchto lží, ale moja zbabelosť bola vždy silnejšia ako moja etika,“ ozrejmuje čitateľom s tým, že za adekvátny trest považuje svoje „zrušenie“. Nie je však jasné, čo presne tým myslí.

O tom, prečo sa pedagogička priznala až teraz, sa vedú dohady. Podľa Yomairy Figueroaovej, ktorá sa na Michiganskej univerzite zaoberá diaspórnymi štúdiami, tak urobila z toho dôvodu, že na tieto mylné informácie upozornili ostatní kolegovia.

Univerzita Georga Washingtona po odhalení týchto skutočností uviedla, že Krugová nebude vo výučbe tento semester pokračovať.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter