Odhalenie o iniciatíve Za slušné Slovensko! Sa nekoná… Mancel skončil skôr ako začal

Roman Mancel (Zdroj: facebook.com)

Zhruba pred dvoma týždňami avizoval piešťanský organizátor protivládnych protestov prílev negatívnych informácii, ktoré mali nadobro zmeniť pohľad Slovákov na iniciatívu Za Slušné Slovensko. Na začiatku stálo emotívne video, neskôr ho doplnili dva obsahovo suché blogy a následne, ehm, sa už neudialo nič a Roman Mancel v nedeľu oznámil, že so svojimi aktivitami v tomto smere končí.

V už spomínanom štartovacom videozázname bývalý člen ZSS sľuboval, že vďaka nemu pochopíme, že iniciatívu okolo Juraja Šeligu riadili ľudia zvonka, že niektorí organizátori blízko vedenia boli zmanipulovaní štatisti, že bežní ľudia na námestiach boli oklamaní a v súvislosti s agendou občianskeho hnutia prezradil aj existenciu plánu prevziať moc v krajine.

Rovnako sme mali pochopiť nečakané zrušenie bratislavského protestu, to, prečo ľudia z iniciatívy skončili u Kisku a prečo sa upustilo od požiadavky vypísania predčasných volieb.

Verejnosť ale i novinári po týchto burcujúcich slovách celkom logicky očakávali, že budú konfrontovaní s množstvom faktov, ktoré podporia doterajšie podozrenia a otvoria dvere k ďalším.

A chvíľu to vyzeralo tak, že k tomu skutočne príde. Dojem tiež umocňovalo Mancelovo postavenie insidera, konzistentné vystupovanie a šľachetné motívy, ktoré dávali zmysel. Zdanie ale klamalo a v dvoch extrémne dlhých blogoch (dnes už vieme, že nový nepríde) sa nenašlo nič. Respektíve nič, čo sa neriešilo už aj na Matovičových tlačovkách za masovej prítomnosti kamier alebo inak povedané, nič čo by korešpondovalo s rozmerom pôvodných očakávaní.

Náš priebežný dojem z Mancelových blogov sa teda ukázal ako správny a dieru do sveta chlapík z kúpeľného mesta neurobil a zrejme ani neurobí. Prednedávnom totiž na svojom facebookovom účte publikoval video, v ktorom sa nechal počuť, že so svojimi výstrelmi do radov bývalých spolupracovníkov končí.

„Dobrý deň, v posledných dňoch som veľa premýšľal a spravil som rozhodnutie. Toto video je moje posledné. Onedlho vypnem stránku odboj.eu a aj facebookovú stránku a konečne sa začnem venovať koníčkom, práci, priateľom a rodine. Možno sa dostanem k svojej starej diplomovke a napíšem knižku alebo si nájdem nejaké nové hobby. Či toto niekto chápe alebo nie, čo si o tom pomyslí alebo o mne, je mi to úplne jedno a na prípadné otázky nebudem reagovať teraz, pred voľbami alebo po voľbách. Odo mňa je to všetko, žite dlho a dobre. Ahojte,“ povedal doslovne Mancel.

Namiesto zodpovedania mnohých otázok tak jeho štart, krátka „kariéra“ či koniec vytvára priestor na ďalšie otázky a špekulácie. Na čo bolo jeho celé účinkovanie dobré, netušíme, no zlatá medaila v kategórii Najnudnejší whistleblower patrí nateraz právom do jeho rúk.

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Karikatúry Denníka N sú  dezinformácie

Karikatúry Denníka N sú dezinformácie

KOMENTÁR Najznámejší slovenský karikaturista Shooty včera zverejnil kresbu, ktorá je reakciou na udalosti v USA. Vyobrazil v nej prezidenta Trumpa ako tučnú Godzillu, ktorá ničí mesto s Bibliou v ruke - isteže, lebo presne o toto v Spojených..