General Motors a Honda sa dohodli na spoločnom vývoji áut

2020 Honda Civic (Zdroj: SITA)

Americký výrobca áut General Motors a japonská automobilka Honda smerujú k vytvoreniu aliancie v Severnej Amerike, aby zdieľali náklady na vývoj vozidiel a technológie v čase, keď sa odvetvie orientuje na produkciu elektrických a samoriadených áut. Automobilky podpísali nezáväzné memorandum o porozumení a uviedli, že plánujú zdieľať podvozky a tiež motory a prevodovky.

General Motors a Honda nezverejnili podrobnejšie informácie o tom, aké vozidlá budú spoločne vyvíjať, ale vo vyhlásení uviedli, že plánovanie sa začne okamžite a bude sa týkať elektrických áut aj automobilov so spaľovacími motormi. “Táto aliancia pomôže obom firmám zrýchliť investície do budúcich inovácií uvoľnením dodatočných zdrojov,” uviedol vo vyhlásení generálny riaditeľ spoločnosti GM Mark Reuss. Dodal, že firmy získajú “významné synergie” pri vývoji áut.

Alianciu automobiliek General Motors a Honda bude riadiť spoločný výbor tvorený vysokopostavenými manažérmi oboch firiem. Jeff Windau, analytik spoločnosti Edward Jones, však uviedol, že nepredpokladá vyústenie aliancie do úplnej fúzie amerického a japonského výrobcu áut.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Čínska lunárna sonda úspešne pristála na Mesiaci

Čínska lunárna sonda úspešne pristála na Mesiaci

Robotická sonda z čínskej lunárnej misie Čchang-e 5, ktorej cieľom je priviezť na Zem mesačné horniny, v utorok pristála na Mesiaci. Informovali o tom štátne médiá s odvolaním sa na predstaviteľov vládneho programu. Sonda Čchang-e 5 "úspešne pristála..

Odoberajte náš newsletter