Poradca ministra Mičovského končí vo funkcii Očakávania sa nenaplnili, hovorí

Martin Ondráš (Zdroj: Facebook)

Odborník na potravinovú sebestačnosť Martin Ondráš končí vo svojej funkcií poradcu ministra pôdohospodárstva Jána Mičovského. Za svojím odchodom vidí politikárčenie a „vyššiu hru,“ pričom je osobne sklamaný, že sa nenaplnili očakávania zo zmeny vládnej garnitúry po posledných voľbách.

Martin Ondráš, odborník na potravinovú bezpečnosť a kvalitu potravín, dnešným dňom končí v poradnom zbore ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. Vo svojom blogu opisuje čo tomu predchádzalo.

Ako poradca pôsobil Ondráš na ministerstve od zostavenia novej vlády, pričom ho podľa vlastných slov oslovilo samotné nové vedenie rezortu. Ponuku prijal, pretože sa chcel ako poradca pričiniť o odstránenie nezmyselnej legislatívy, oslabenie vplyvu záujmových skupín a sfunkčnenie kontrolných mechanizmov.

Začal som odkrývať históriu

Očakávania verejnosti boli kvôli predchádzajúcim korupčným kauzám ministerstva vysoké. Podľa Ondráša však k plánovaným zmenám nedošlo, pretože rezort ovládli skupiny, ktoré „za každú cenu potrebujú zachovať status quo“.

Vo svojej výpovedi uvádza, že ministerstvo sa začalo zaoberať len vypočúvaním sťažností, čím strácalo čas na exekutívne zmeny, ktoré by ako jediné dokázali zlú situáciu reálne napraviť. Spoločne s tlakom zo strany záujmových skupín sa proces ešte viac predlžoval a k potrebným zmenám nedochádzalo.

„Riadiť rezort sa totiž dá len s ľuďmi, ktorí neuhnú, ktorí nezmenia názor na základe sms, ktorí rozumejú tomu čo robia a prečo to robia. Moja úloha nebola riadiaca, nemal som a nikdy som nechcel mať žiaden priamy dosah na riadenie rezortu. Začal som odkrývať históriu. Bola to chyba,“ píše Ondráš.

Poukázal na chybu, tak odchádza

Po tom, čo Ondráš na tieto chyby poukázal, musel podľa svojich slov z rezortu odísť, napriek tomu, že je presvedčený, že po odbornej stránke nijako nepochybil. Dôvody na svoje odvolanie sa podľa neho pohybujú v osobnej rovine a postrádajú exaktné dôkazy.

„Proti hlúposti sa nedokážete brániť. Dnes, v čase absolútnej vulgarizácie verejného priestoru, hocikto môže o Vás beztrestne povedať hocičo. Stalo sa,“ hovorí odborník a dodáva, že bol obvinený z korupcie či z toho, že bol v minulosti pacientom psychiatrickej liečebne. A to všetko vraj bez dôkazov.

Personálne nominácie v rezorte pôdohospodárstva ako aj vlastné odvolanie považuje Ondráš za „vyššiu hru, na konci ktorej bude iba jeden porazený: Slovensko a sen, ktorí ľudia začali snívať 1.3.2020.“

— EST/JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

44

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Matovič sa podľa poslanca SaS vyhrážal pádom vlády

Matovič sa podľa poslanca SaS vyhrážal pádom vlády

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) sa vyhrážal pádom vlády, ak strana Sloboda a Solidarita (SaS) nesplní to, čo napísal na Facebooku. Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol poslanec Národnej rady SR za stranu SaS Peter Cmorej s..

Odoberajte náš newsletter