Pribudlo 53 infikovaných koronavírusom

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

V utorok pribudlo 53 infikovaných koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk. Od prepuknutia ochorenia COVID-19 sa tak na Slovensku nakazilo už 4 042 osôb.

V utorok urobili laboratóriá 2 428 testov, spolu otestovali už vyše 340-tisíc vzoriek. Nepribudlo žiadne úmrtie, vyliečilo sa 45 ďalších pacientov. Koronavírus zatiaľ na Slovensku prekonalo 2 523 ľudí.

Ako uviedlo Ministerstvo zdravotníctva SR na sociálnej sieti, 19 prípadov potvrdili v utorok v okrese Michalovce. V okrese Bratislava pribudlo 13 prípadov, po dva zaznamenali aj v okresoch Košice, Poprad, Prešov, Senec a Zvolen. Jeden nový prípad evidujú v okresoch Čadca, Dolný Kubín, Dunajská Streda, Komárno, Liptovský Mikuláš, Pezinok, Ružomberok, Svidník, Trenčín, Vranov nad Topľou a Zlaté Moravce. Je medzi nimi 28 žien a 25 mužov, sú vo veku od 2 do 85 rokov.

V nemocniciach je s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň hospitalizovaných 99 ľudí, z nich potvrdené ochorenie má 73 pacientov. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 11 ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje sedem pacientov. Počet aktívnych prípadov na Slovensku je aktuálne 1 486.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...