Černoch dobodal predavača. Potreboval zabiť belocha, lebo videl videá o policajnej brutalite, vyhlásil

Jayvon Hatchett (Zdroj: Twitter)

Videl videá o policajnej brutalite, tak chcel ísť zabiť nejakého belocha. Tak znie motív 19-ročného mladíka, ktorý pred pár dňami dobodal v americkom meste Columbus predavača v obchode. Len pár dní pred útokom ho pritom prepustili z väzby na kauciu.  

Pred súd v americkom meste Columbus v štáte Georgia sa postavil mladý Afroameričan Jayvon Hatchett. Ten mal dobodať predavača, pretože po sledovaní videí o policajnej brutalite potreboval zabiť nejakého belocha, informuje portál Daily Mail.

Len 19-ročný Hatchett sa vybral 25. augusta do blízkej predajne Auto Zone, kde si vyhliadol bieleho predavača. Toho sa spýtal, či nemajú termostat, na čo mu predavač oznámil, že ten nemajú. Keď sa otočil na odchod, mladík ho niekoľkokrát bodol nožom a následne utiekol z miesta činu.

Potreboval som zabiť belocha

Pracovníka previezli do miestnej nemocnice, kde má byť v kritickom stave a v ohrození života. Podľa seržanta Raya Millsa sa útočník usmieval, keď ho prišli muži zákona zatknúť. K dobodaniu predavača sa taktiež priznal.

Ako motív Hatchett uviedol, že bol nahnevaný zo sledovania videí o policajnej brutalite na sociálnej sieti. Potreboval preto nájsť nejakého belocha, ktorého by zabil. Hatchetta pritom len tri dni pred útokom prepustili z väzby na kauciu za poškodzovanie majetku, v minulosti bol tiež zatknutý za násilný útok.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

24

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

V Belgicku sa šíri britský variant koronavírusu

V Belgicku sa šíri britský variant koronavírusu

Najnovším ohniskom nového variantu vírusu je domov dôchodcov v meste Houthuls a dve školy v Antverpách. Nový variant koronavírusu, ktorý prvýkrát zistili vo Veľkej Británii, sa čoraz viac šíri v Belgicku. "Tento variant sa usadil v našej krajine,"..

Odoberajte náš newsletter