Svetový unikát: V poľskom futbalovom tíme pôsobí 23 hráčov s rovnakým priezviskom

Ilustračný obrázok (Zdroj: pixabay.com)

Bratia vo futbalovom kolektíve nie sú ničím neobvyklým. Niekedy sa dokonca v rovnakom klube zídu aj súrodenci oboch pohlaví, ako pred niekoľkými rokmi v AS Rím Radja a Riana Nainggolanovci. V minulosti už nastalo niekoľko prípadov, že v jednom tíme nastupovali dvaja hráči, ktorí sa volali rovnako. Pravdepodobne sa však ešte nestalo to, čo v poľskom LKS Graniczni Krowica z tamojšej okresnej súťaže.

Za mužstvo z Krowice neďaleko Lublina hráva 23 futbalistov s priezviskom Furgala, čo je pravdepodobne celosvetový fenomén. “Zatiaľ sa nestalo, že by v základnej zostave nášho tímu nastúpili samí Furgalovci. Na druhej strane, ešte sme ich nemalo toľko ako teraz,” smeje sa 44-ročný hrajúci prezident klubu Henryk Nizierski.

Majiteľ nábytkárskej firmy, ktorý častokrát vozieva hráčov na zápasy vlastným autom, vzápätí dodáva: “Okrem toho som aj tréner, hlavný sponzor a upratovačka. Zbigniew Boniek (prezident Poľského futbalového zväzu, pozn.) pravdepodobne vôbec netuší, ako funguje futbal na vidieku.”

Nie, príbuzní nie sú

Ako uvádza Przeglad Sportowy, v Poľsku žilo v januári tohto roka dovedna 839 mužov s priezviskom Furgala, pričom v krajine ho nosí približne 5-tisíc ľudí. Drvivá väčšina z nich žije v juhovýchodnom Poľsku, preto z pohľadu LKS Graniczni Krowica ešte netradičnejšie vyznieva skutočnosť, že Furgalovci v mužstve väčšinou vôbec nie sú v príbuzenskom zväzku.

“V skutočnosti máme v klube iba jednu najbližšiu rodinu. Sú to štyria bratia, ktorých otec v minulosti hrával za náš klub, od detstva chodievali na zápasy, nasiakli atmosféru a sú u nás už celé roky,” poznamenal 21-ročný stredopoliar Kamil Furgala, ktorý je bratrancom spomenutého kvarteta.

Rozhodcovia to berú s humorom

Aj miestni rozhodcovia už poznajú pomery v uvedenom klube. “Nebudeme to skrývať, vyplnenie zápisov zo stretnutí LKS Graniczni Krowica nám trvá dlhšie ako v iných prípadoch. Už sme však zvyknutí, že sa pri tom musíme omnoho viac koncentrovať,” žartujú arbitri. Nielen tí si však musia dávať pozor.

“Veľakrát sa stalo, že som musel zavolať na zväz a vysvetliť, že napríklad kartu pripísali nesprávnemu hráčovi. Po každom dueli to vždy kontrolujem. Našťastie, ešte sme kontumačne neprehrali žiadny po podobnej administratívnej chybe,” skonštatoval Henryk Nizierski.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

11

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Čínska lunárna sonda úspešne pristála na Mesiaci

Čínska lunárna sonda úspešne pristála na Mesiaci

Robotická sonda z čínskej lunárnej misie Čchang-e 5, ktorej cieľom je priviezť na Zem mesačné horniny, v utorok pristála na Mesiaci. Informovali o tom štátne médiá s odvolaním sa na predstaviteľov vládneho programu. Sonda Čchang-e 5 "úspešne pristála..

Odoberajte náš newsletter