Združenie Legis Telum: Ak niekto tvrdí, že zbrane patria len do rúk štátu, odkážte ho na SNP

Zuzana Čaputová pri príležitosti osláv SNP (Zdroj: SITA)

Ak vám bude niekto v budúcnosti tvrdiť, že zbrane by mali ostať vo výhradnej držbe štátnych zložiek, mali by ste ho odkázať na SNP. Vo svojom čerstvom príspevku k nášmu významného štátnemu sviatku to tvrdí združenie Legis Telum. Upozorňuje pritom na fakt, že práve štát v minulosti častokrát páchal najväčšie zverstvá a postaviť na odpor sa mu museli až dobre vyzbrojení občania.

Slovenské národné povstanie prináša pre našu spoločnosť hneď niekoľko kľúčových ponaučení. Jedným z nich je aj potreba dobre ozbrojenej populácie vo chvíli, keď sa štátny aparát takpovediac vymkne spod kontroly. Podobnými slovami to vo svojom facebookovom príspevku tvrdí združenie vlastníkov strelných zbraní Legis Telum.

„Kedykoľvek môže nastať situácia, že občania si svoju slobodu a odpor voči štátnej svojvôli budú musieť vymôcť silou. História ukazuje, že odtrhnutie štátnej moci od ľudí je skôr historicky sa opakujúcou skutočnosťou, než ojedinelou vecou,“ myslia si.

EÚ berie tie najdôležitejšie zbrane

Práve takouto silou v podobe zbraní bol vraj vedený aj boj proti nacistom a šlo o zbrane v rukách tých, ktorí odmietli zverstvá režimu, ako napríklad vyvážanie vlastných spoluobčanov do táborov smrti či konfiškáciu ich majetku a jeho odovzdanie lojálnym postavám

Legis Telum pripomína, že v porovnaní s minulosťou máme na Slovensku v evidencii našťastie omnoho viac zbraní medzi bežnými občanmi a Európska únia sa vraj snaží eliminovať práve tie, ktoré sú na prípadnú spoločenskú obranu najefektívnejšie.

Ak niekto tvrdí, že zbrane nebudeme potrebovať, znamená to opak

„Vraj sme s nimi nebezpeční, vraj je to riziko pre podporu terorizmu. Mimochodom, časté označenie pre slovenských povstalcov a partizánov nemeckou brannou mocou bolo ‚teroristi‘,“ uvádza sa o paralele s tým, že EÚ má dnes problém aj s držbou zbraní u ľudí, ktorí vykonávajú rekonštrukciu historických udalostí.

„SNP nám má pripomínať viac vecí. Jednou z nich je i to, že ak nám niekto tvrdí, že nejaké zbrane určite potrebovať nebudeme, zrejme ich práve preto potrebovať budeme. Každá totalita sa začala plošným odzbrojením ľudí,“ uzatvára Legis Telum s tým, že ak niekto tvrdí, že zbraň patrí iba do rúk štátnych zložiek, treba mu ukázať príklad SNP.

Dnes si pripominame vyrocie zaciatku SNP. Iste dolezita vec, ktora by nemala byt vnimana len ako historicka udalost, ale…

Posted by Legis Telum on Saturday, August 29, 2020

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

18

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Skríningové testovanie? Matovič zverejnil výsledky

Skríningové testovanie? Matovič zverejnil výsledky

V sobotu v rámci skríningového testovania na koronavírus odhalili 9 979 pozitívnych prípadov. Na tlačovej konferencii to povedal predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO). Podľa neho bolo v sobotu vykonaných viac ako 1 303 000 testov, pozitivita teda predstavuje..

Odoberajte náš newsletter