V Tokiu inštalovali verejné toalety s priehľadnými stenami

(Zdroj: SITA)

V japonskom Tokiu inštalovali dve verejné toalety s priehľadnými stenami. Vonkajšie steny toaliet majú vrstvu skla, ktoré je počas napojenia na elektrický prúd číre. Keď niekto zamkne zvnútra dvere, vypne sa elektrina a vďaka špeciálnemu filmu dovnútra cez sklo už nie je vidno. Keď sa vo vnútri nikto nenachádza, cez steny presvitá zelené, žlté či oranžové svetlo.

Takzvané priehľadné toalety otvorili tento mesiac a navrhol ich oceňovaný architekt Šigeru Ban pre projekt spoločnosti Nippon Foundation, ktorá prerobila celkovo 17 verejných WC v regióne.

Cieľom bolo sprístupniť ich každému, bez ohľadu na pohlavie, vek alebo zdravotné postihnutie. Zástupcovia spomínanej organizácie vyhlásili, že chcú vytvoriť spoločnosť, v ktorej si všetci navzájom pomáhajú.

“Keď som sa o tom po prvý raz dopočula, bola som trocha nervózna, či to bude fungovať. Nebude sa niekto snažiť pozerať dovnútra? No myslím si, že je to skôr o zábave,” uviedla cestovateľská blogerka z Argentíny Cecilia Lopez.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Čínska lunárna sonda úspešne pristála na Mesiaci

Čínska lunárna sonda úspešne pristála na Mesiaci

Robotická sonda z čínskej lunárnej misie Čchang-e 5, ktorej cieľom je priviezť na Zem mesačné horniny, v utorok pristála na Mesiaci. Informovali o tom štátne médiá s odvolaním sa na predstaviteľov vládneho programu. Sonda Čchang-e 5 "úspešne pristála..

Odoberajte náš newsletter