Vo varšavskej ZOO budú slonom dávať proti stresu marihuanu

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Slony v zoologickej záhrade v poľskej metropole Varšava budú liečiť medicínskou marihuanou. Podľa webu The Guardian bude experiment trvať dva roky. Veterinári chcú otestovať, či spomenutá látka môže znížiť úroveň stresu u zvierat.

V ZOO nedávno uhynula slonia alfa samica, v dôsledku čoho sa jej zvierací priatelia začali správať vystresovane. Odborníci tvrdia, že lekárska marihuana nespôsobí u slonov žiadnu eufóriu, ani nepoškodí ich zdravie. Vysoko koncentrovaný kanabidiol im plánujú podávať v tekutej forme. Počiatočné dávky budú porovnateľné s dávkami podávanými koňom.

“Snažíme sa nájsť prirodzenú alternatívu k existujúcim metódam zvládania stresu, najmä farmaceutickým preparátom,” poznamenala veterinárna lekárka vo varšavskej ZOO Agnieszka Czujkowská.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Čínska lunárna sonda úspešne pristála na Mesiaci

Čínska lunárna sonda úspešne pristála na Mesiaci

Robotická sonda z čínskej lunárnej misie Čchang-e 5, ktorej cieľom je priviezť na Zem mesačné horniny, v utorok pristála na Mesiaci. Informovali o tom štátne médiá s odvolaním sa na predstaviteľov vládneho programu. Sonda Čchang-e 5 "úspešne pristála..

Odoberajte náš newsletter