Trump chce, aby s Bidenom pred prvou diskusiou absolvovali drogové testy

Donald Trump (Zdroj: SITA)

Americký prezident Donald Trump vyžaduje, aby pred prvou diskusiou kandidátov do prezidentského úradu, ktorá sa uskutoční v septembri, absolvoval spolu s demokratickým nominantom Joeom Bidenom drogové testy. Vyhlásil to v rozhovore pre portál Washington Examiner s tým, že si všimol náhle zlepšenie vo výkone niekdajšieho viceprezidenta počas demokratických televíznych diskusií. Svoje tvrdenie však nepodporil žiadnym dôkazom.

Sedemdesiatštyriročný Trump sa na margo o tri roky staršieho Bidena vyjadril, že počas niektorých z 11 v televízii odvysielaných diskusií potenciálnych kandidátov z Demokratickej strany počas obdobia primárok “nebol ani schopný jasne sa vyjadrovať”, no v poslednej diskusii, kde sa postavil proti senátorovi Berniemu Sandersovi, sa jeho schopnosť diskutovať značne zlepšila. “Neviem, ako mohol byť taký nekompetentný vo svojich diskusných vystúpeniach a potom bol zrazu proti Berniemu v poriadku,” zamyslel sa súčasný republikánsky šéf Bieleho domu. Práve Bidenov výkon počas marcovej debaty so Sandersom je podľa prezidenta dôvodom na výzvu na drogové testy.

Trump mal podobné poznámky už počas kandidatúry v roku 2016, keď naznačil, že sa jeho vtedajšia demokratická konkurentka Hillary Clinton “povzbudzuje” pred ich diskusiami. Pred posledným televíznym živým stretnutím ju tiež vyzval, aby absolvovala test na drogy. Jej tím vtedy jeho výzvu odbil. Bidenov tím na Trumpove poznámky zatiaľ nereagoval.

Biden sa pred voľbami, ktoré sa budú konať 3. novembra, proti Trumpovi postaví v troch diskusiách, ktoré naživo odvysiela televízia. Prvá sa odohrá 29. septembra v Clevelande, ďalšia 15. októbra v Miami a posledná 22. októbra v Nashville. Trump žiadal, aby sa uskutočnilo viac diskusií, a tiež chcel, aby sa prvá konala v skoršom termíne v záujme skorých voličov, no Výbor pre prezidentské diskusie to zamietol.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...