Starosta Moskvy vyzval obyvateľov, aby sa zapojili do testovania vakcíny proti koronavírusu

Ilustračný obrázok (Zdroj: Unsplash.com)

Moskovský starosta Sergej Sobjanin v stredu vyzval obyvateľov ruskej metropoly, aby sa zapojili do testovania vakcíny proti koronavírusu. Rusi pred dvomi týždňami zaregistrovali tento liek proti ochoreniu COVID-19 ako prví na svete.

Mnohí experti sú však skeptickí, spochybňujú rozhodnutie zaregistrovať ju ešte pred treťou fázou testov a považujú to za porušenie vedeckého protokolu. Tretia fáza obyčajne trvá niekoľko mesiacov a zahŕňa testovanie na tisíckach ľudí. Podľa Sobjanina v prípade ruskej vakcíny potrvá šesť mesiacov a zúčastní sa na nej 40-tisíc dobrovoľníkov.

“Všetci sme sa tešili na vytvorenie vakcíny a teraz ju máme. Moskovčania dostali jedinečnú šancu stať sa hlavnými účastníkmi klinického výskumu, ktorý pomôže prekonať koronavírus,” povedal Sobjanin.

Európska kancelária Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) minulý týždeň referovala, že začala rokovať s Ruskom s cieľom pokúsiť sa získať viac informácií o jeho experimentálnej vakcíne proti ochoreniu COVID-19. Zatiaľ však o nej nedostala žiadne podrobné informácie.

Ruské ministerstvo zdravotníctva v utorok uviedlo, že po aplikovaní vakcíny bude človek imúnny voči koronavírusu počas dvoch rokov. Po jej dokončení ju plánujú najskôr poskytnúť pracovníkom v zdravotníctve a školstve.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...