Nechceme byť súčasťou amerických politických bojov, tvrdí ukrajinský minister zahraničia

Vadym Prystajko (Zdroj: SITA)


Donald Trump čelí snahám o impeachment pre telefonát s Volodymyrom Zelenským, v ktorom ho požiadal o vyšetrovanie Joea a Huntera Bidenovcov.

Ukrajina nechce byť zatiahnutá do amerických politických bojov. V pondelok to vyhlásil tamojší minister zahraničia Vadym Prystajko. “Posledná vec, čo chceme, je nechať sa zatiahnuť do americkej domácej politiky,” uviedol.

Americký prezident Donald Trump čelí v Kongrese snahám o impeachment v súvislosti s telefonátom s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským z 25. júla.

V rozhovore šéf Bieleho domu požiadal svojho ukrajinského kolegu o vyšetrovanie bývalého amerického viceprezidenta a jeho demokratického rivala Joea Bidena a jeho syna Huntera, ktorý pôsobil v dozornej rade ukrajinskej plynárenskej spoločnosti Burisma.

Ukrajinský generálny prokurátor v piatok oznámil, že generálna prokuratúra prešetrí niekoľko prípadov súvisiacich s majiteľom spomínanej spoločnosti. Prystajko v pondelok pripomenul, že prokuratúra koná nezávisle a vláda s vyšetrovaním nemá nič spoločné.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Pri Prahe sa zrazili dva vlaky

Pri Prahe sa zrazili dva vlaky

Tri vagóny sa vykoľajili. V Běchoviciach pri Prahe sa v piatok popoludní zrazili dva vlaky. Prechádzajúca súprava narazila..