Rusi tu robili kybernetické útoky či spravodajské operácie a Danko zakazoval konať, hovorí Naď

Jaroslav Naď (Zdroj: J.Naď/Facebook)

Viac svetla do nedávnej kauzy vyhostenia troch ruských diplomatov, ktorí mali zároveň pracovať pre ruské tajné spravodajské organizácie, priniesol minister obrany Jaroslav Naď. V rozhovore uviedol, aké činnosti tu vykonávali a hovorí, že minulá vláda o týchto aktivitách vedela.

Minister obrany Jaroslav Naď v rozhovore pre denník Pluska okrem iného ozrejmil, aké konanie tu vykonávali vyhostení ruskí diplomati, ktorí sa museli nedávno porúčať po zneužití nášho konzulárneho úradu v Petrohrade na vraždu gruzínskeho teroristu, alebo či o tom vedela minulá vláda. Podľa šéfa rezortu obrany sa v tejto oblastí angažoval aj bývalý predseda NR SR Andrej Danko.

V úvode minister obrany vysvetľuje, že nemá rád otázky typu, či je Rusko pre Slovensko hrozbou alebo nie. „To nie je o krajine či ľuďoch, ale o režime, ktorý tam vládne,“ konkretizuje a odkazuje na vyhostenie troch ruských spravodajských dôstojníkov, ktorí u nás pôsobili ako diplomati.

Prečo to robil Danko?

Títo spravodajci tu podľa Naďa vykonávali aktivity proti záujmom republiky, či už dezinformačné kampane, kybernetické útoky alebo spravodajské operácie. Minister však zdôrazňuje, že nám nechýba záujem o dobré vzťahy s Ruskom, avšak tieto vzťahy musia byť férové.

„Minulá vláda veľmi dobre vedela, čo ruskí spravodajskí dôstojníci robia v tejto krajine, no jednoducho boli ochotní s tým žiť. Danko zakazoval realizovať konkrétne kroky v tejto oblasti,“ hovorí minister obrany. Prečo to však robil, je podľa neho otázka na Danka samotného.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

10

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Matovič sa podľa poslanca SaS vyhrážal pádom vlády

Matovič sa podľa poslanca SaS vyhrážal pádom vlády

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) sa vyhrážal pádom vlády, ak strana Sloboda a Solidarita (SaS) nesplní to, čo napísal na Facebooku. Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol poslanec Národnej rady SR za stranu SaS Peter Cmorej s..

Odoberajte náš newsletter