Airbnb celosvetovo zakázalo domáce párty

Ilustračný obrázok (Zdroj: Unsplash.com)

Platforma Airbnb sprostredkovávajúca ubytovanie zakázala v rámci úsilia v boji proti koronavírusu domáce párty, aby obmedzila zhromaždenia ľudí. Obsadenie prenajímaných miest bude až na pár výnimiek obmedzené len na 16 ľudí. Spoločnosť varovala, že ak prenajímatelia alebo hostia pravidlá porušia, podnikne právne kroky.

“Zavedenie globálneho zákazu na párty a podujatia je v najlepšom záujme verejného zdravia,” píšu zástupcovia Airbnb v stanovisku. Ako tiež uviedli, 73 % miest v ponuke na platforme jasne zakázalo párty, ale niektorí hostitelia povolili menšie podujatia, ako napríklad oslavy narodenín. Napriek tomu sa však niektorí hostia rozhodli na prenajaté miesta “preniesť svoje barové a klubové správanie sa”. “Myslíme si, že takéto konanie je neskutočne nezodpovedné. Takýto typ podnikania nechceme a ktokoľvek, kto sa zapája alebo povoľuje takéto správanie, nepatrí na našu platformu,” uvádza sa tiež vo vyhlásení.

Airbnb už začalo zavádzať prísnejšie obmedzenia vrátane zákazu domácich párty, ktoré neprestajne obťažovali susedov. V snahe podporiť udržiavanie sociálneho odstupu tiež z filtrov pri vyhľadávaní odstránila možnosť “priateľský k podujatiam” a “povolené párty a podujatia”. Skôr počas tohto mesiaca zase zakázala vo Veľkej Británii niekoľkým osobám mladším ako 25 rokov prenajať si celé domy, pričom sa jej to už skôr podarilo aj v USA a Kanade.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Americký súd zablokoval zákaz predaja aplikácie TikTok

Americký súd zablokoval zákaz predaja aplikácie TikTok

Americký sudca v nedeľu predbežne zablokoval nariadenie prezidenta Donalda Trumpa, ktoré zakazovalo firmám ako Apple alebo Google predávať vo svojich internetových obchodoch čínsku aplikáciu na zdieľanie krátkych videí TikTok. Širšie obmedzenia, ktoré majú nadobudnúť účinnosť 12. novembra, však..