Militanti z Gazy odpálili 12 rakiet, Izrael zasiahol ciele Hamasu

Izraelský hasič pri požiari spôsobenom raketou (Zdroj: SITA)

Palestínski militanti odpálili v noci na piatok z Pásma Gazy do Izraela dovedna 12 rakiet. Ako uviedla izraelská strana, protivzdušnej obrane sa podarilo zneškodniť deväť z nich. Izrael počas najmohutnejšej obojstrannej paľby za ostatné mesiace odpovedal tromi údermi, ktoré mierili na miesta, kde sa nachádzajú lídri militantného hnutia Hamas. Podľa izraelskej polície boli po útokoch poškodené budovy a zaparkované vozidlá, neboli hlásené žiadne obete. Do akcie povolali aj pyrotechnikov.

Skupiny pridružené k Hamasu v nedávnom období viackrát vypustili na izraelské územie výbušné balóny. Tie napáchali mnoho škody na tamojších poliach. Izrael pred niekoľkými dňami uzavrel pobrežnú rybársku oblasť v Pásme Gazy a zatvoril aj jediný obchodný prechod do spomenutej oblasti, čo spôsobilo, že jediná elektráreň na tomto území pre nedostatok paliva musela odstaviť prevádzku. Približne štyri hodiny tak boli bez elektrickej energie asi 2 milióny obyvateľov Pásma Gazy.

Hamasu a ďalším palestínskym frakciám sa nepáči najnovší vývoj situácie na Blízkom východe, keďže Izrael a Spojené arabské emiráty minulý štvrtok informovali o nadviazaní diplomatických vzťahov. Izrael informoval, že bude reagovať na každé narušenie suverenity, kým na juhu krajiny nenastane “úplné ticho”.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter