Austrálčania bez vakcíny si možno neposedia v reštaurácii a vykážu ich aj z verejnej dopravy

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Občania Austrálie, ktorí odmietnu podstúpiť vakcináciu proti novému koronavírusu, môžu byť vo veľkej miere vyradení z verejného života, či už ide o vstup do stravovacích zariadení alebo o cestovanie.

Spolu s postupným vývojom vakcín proti Covid-19 stúpa priamo úmerne aj počet ľudí, ktorí očkovanie voči novej nákaze odmietajú. Či už majú pre svoje konanie rôzne bizarné zdôvodnenia alebo chcú obranu voči chorobe ponechať na vlastnú imunitu, život budú mať zrejme ťažší. Teda, minimálne u protinožcov.

Vláda sa tam totiž zaoberá návrhom, v zmysle ktorého by mali ľudia, ktorí vakcináciu odmietnu, zakázaný napríklad vstup do prostriedkov verejnej dopravy či do reštauračných zariadení.

Na tlačovom brífingu to uviedol poradca vlády pre oblasť zdravotníctva Nick Coatsworth. „Prerokujú sa určité politické rozhodnutia, ako napríklad zákaz chodenia do reštaurácií, zákaz medzinárodného cestovania alebo nemožnosť cestovať verejnou dopravou,“ povedal.

Expert tiež poznamenal, že nakoľko pandémia položila na lopatky globálnu ekonomiku a vyžiadala si smrť stoviek tisíc ľudí, Austrália potrebuje rovnako rozsiahlu a komplexnú reakciu. Vláda dúfa, že očkovacia látka proti chorobe sa dostane do Austrálie začiatkom budúceho roka a chce, aby zasiahla 95 percent ľudí.

Austrália už uzavrela kontrakt so spoločnosť AstraZeneca, ktorá na vývoji vakcíny spolupracuje s Oxfordskou univerzitou. Tá by mala byť k dispozícii začiatkom budúceho roka, keďže nemá za sebou všetky povinné testy.

Podobne ako v iných častiach planéty, aj v tomto štáte a svetadiely v jednom sa v súčasnosti často skloňuje pojem druhá vlna nákazy, hoci aj tá sa zdá byť na ústupe. Krajina evidovala v čase písania článku 463 mŕtvych a celkovo vyše 24-tisíc prípadov.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

11

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

V Belgicku sa šíri britský variant koronavírusu

V Belgicku sa šíri britský variant koronavírusu

Najnovším ohniskom nového variantu vírusu je domov dôchodcov v meste Houthuls a dve školy v Antverpách. Nový variant koronavírusu, ktorý prvýkrát zistili vo Veľkej Británii, sa čoraz viac šíri v Belgicku. "Tento variant sa usadil v našej krajine,"..

Odoberajte náš newsletter