iPhone za 10 tisíc dolárov? Žiadna limitovaná edícia, len jedna nainštalovaná hra

Mobilná hra Fortnite (Zdroj: Pixabay)

Ceny smartfónov sa za posledné roky minimálne zdvojnásobili. Zatiaľ čo nový Apple iPhone 5S ste si v roku 2013 mohli kúpiť za cenu okolo 600 eur, dnes vás vlajkový model iPhone 11 Pro vyjde na vyše tisíc eur. Poprípade aj viac.

Avšak ešte väčší a rýchlejší nárast cien spôsobil spor medzi vydavateľstvom Epic Games a firmou Apple. Jeho vyvrcholením je to, že z obchodu App Store bola odstránená (ne)slávne známa hra Fortnite. Nie však zo zariadení, na ktoré bola nainštalovaná predtým. A tie sa teraz začali vo veľkom predávať.

Ceny na úrovni limitovanej edície

Zatiaľ čo u nás ceny nie sú až tak bizarné, v Spojených štátoch už ľudia ukázali, čoho sú schopní. Na populárnej stránke eBay sa začali objavovať inzeráty na rôzne modely iPhone v cenách od tisíc dolárov vyššie. Rekordérom je človek, ktorý svoj Apple iPhone X s nainštalovanou hrou Fortnite ohodnotil na 10 tisíc dolárov. Áno, mobil s hrou za cenu auta.

Ak doteraz vymenované fakty človeka nedokázali rozosmiať, potom je tu ešte jeden: pokiaľ si niekto v minulosti Fortnite stiahol z App Store, môže zájsť do sekcie “Moje nákupy” a odtiaľ hru znova získať. Prípadne stačí stiahnuť APK súbor na akýkoľvek telefón s operačným systémom Android.

Spor medzi Apple a Epic Games sa pravdepodobne aj tak urovná a je vysoko pravdepodobné, že hra sa čoskoro vráti na “pulty” obchodu App Store. Medzitým však pár nešťastníkov v zápale vášne kúpy úplne obyčajný iPhone za cenu toho, do ktorého vám ruská firma Caviar vloží aj kúsok z Titanicu alebo roláku Steve Jobsa.

— MIN

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

3

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Bývalý šéf Audi sa postavil pred súd pre emisnú kauzu

Bývalý šéf Audi sa postavil pred súd pre emisnú kauzu

Bývalý generálny riaditeľ automobilky Audi Rupert Stadler sa v stredu postavil pred súd v Mníchove, kde čelí obvineniam z podvodov v tzv. kauze dieselgate. Vlastník značky, skupina Volkswagen, v minulosti priznala, že do zhruba 11 mil. vozidiel nainštalovala..