Google pridal možnosť posielať hlasové správy cez Google Assistant

Google Home Mini (Zdroj: Pexels)

Hlasoví asistenti naberajú na popularite. Uľahčujú život miliónom ľudí, ktorí sú zaneprázdnení, prípadne si proste nevedia nájsť čas. Sú však situácie, kedy nedokážete použiť ruky, ktoré máte zrovna plné alebo zamastené od jedla. V takom prípade príde hlasový asistent vhod.

Google si veľmi dobre všíma potreby používateľov, hlavne vďaka nekonečne komplikovanému algoritmu sledujúcemu azda každé “mrknutie” na internete alebo smartfóne. Na základe toho im dokáže prinášať užitočné funkcie na bežný deň.

Najnovšou funkciou je posielanie hlasových správ cez Google Assistant. Hoci u nás je jeho používanie pomerne oklieštené, už so základnou znalosťou anglického jazyka dokážete tohto šikovného spoločníka využívať naplno cez váš smartfón alebo iné zariadenie.

Pre odoslanie hlasovej správy stačí príkaz “Hey Google, send an audio message”, a potom poviete meno kontaktu a nadiktujete správu, alebo to zhrniete do jedného príkazu “Hey Google, send an audio message to Peter saying I am on my way”. Správu (nie príkaz) viete nadiktovať v akomkoľvek jazyku, čiže aj v tom našom.

Medzi ďalšie populárne funkcie patrí čítanie článkov na webe, kedy po príkaze “Hey Google, read this” asistent ochotne prečíta vami otvorený článok. Dokáže ale napríklad aj nájsť reštauráciu s rozvozom, zhotoviť selfie, začať hovor alebo videohovor a milióny iných príkazov.

— MIN

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter