Nepodceňujte Bidenovu schopnosť dod*bať veci, mal povedať Obama

Barack Obama (Zdroj: SITA)

Chladná podpora až kritické slová mali zaznieť od bývalého amerického prezidenta Baracka Obamu na hlavu súčasného demokratického kandidáta na amerického prezidenta Joea Bidena. Obama sa údajne vyjadriť, že netreba podceňovať jeho schopnosť pokaziť veci, a teda aj prehrať voľby.

Bývalý americký prezident Barack Obama mal v súkromí vyjadriť obavy, že demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden neporazí svojho republikánskeho soka Donalda Trumpa. O Obamových názoroch na Bidena informuje portál Business Insider s odkazom na Politico.

Podľa správy mal bývalý prezident uviesť nelichotivé komentáre o svojom bývalom viceprezidentovi počas primárok tohto roku. Mal napríklad jednému nemenovanému demokratovi povedať, aby nepodceňoval „Bidenovu schopnosť dod*bať veci“.

Ďalšiemu politikovi mal bývalý prezident povedať, že Biden na to byť prezidentom jednoducho nemá. Podľa Obamu totiž tento demokratický kandidát nemá pevné puto s voličmi.

Chladnejšie slová

Obamova zdržanlivosť pri podpore Bidena sa dá sledovať už dlhšie. Napriek tomu, že Biden slúžil ako Obamov viceprezident 8 rokov, Obama podporil v roku 2016 kandidátku Hillary Clintonovú. V tohtoročných voľbách bývalý prezident taktiež otáľal s vyjadrením podpory Bidenovi.

Podporu Obamu si demokratický kandidát získal až po svojom víťazstve v Južnej Karolíne, kedy bolo zrejmé, že získa nomináciu svojej strany. Ale aj v tomto prípade boli Obamove slová podpory miernejšie ako tie, ktoré vyjadroval Clintonovej v roku 2016.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

7

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...