Ziolkovský k novému počinu LGBT aktivistiek: Je to prejav hlbokej neúcty, strata súdnosti a provokácia

Socha Jána Pavla II. s dúhovou vlajkou (Zdroj: Facebook)

Vloženie dúhovej zástavy do rúk bratislavskej sochy bývalého pápeža Jána Pavla II. je nielen prejavom neúcty voči kresťanom a sakrálnym miestam, ale aj provokáciou či stratou súdnosti a zdravého rozumu. Myslí si to Anton Ziolkovský, bývalý sekretár KBS.

Socha bývalého pápeža Jána Pavla II. (Karola Wojtylu) stojaca pred petržalským kostolom s dúhovou zástavou v ruke – tento obraz vyvolal na sociálnych sieťach na Slovensku doslova búrku.

Nešlo však o zázračný obrat v cirkvi, ale o svojvoľný počin LGBT aktivistiek z neformálneho hnutia Dúhové Slovensko, ktoré k tomuto kroku motivoval postoj voči sexuálnym menšinám v Poľsku, ktoré je rodiskom niekdajšieho pápeža.

Odstrániť? Čo, sochu? Veď je z medi

Inštitút ľudských práv, ktorý o tejto aktivite informoval a zverejnil z nej fotografie, bol následne donútený brániť ju pred reakciami desiatok rozhorčených používateľov.

Tým prekážalo, že vložením LGBT vlajky do rúk sochy pápeža mu prisudzujú názory, ktoré ani nezastáva, iní hovorili o vandalizme, kontraproduktivite tohto kroku či absencii tolerancie voči kresťanom od niekoho, komu na pojme tolerancia stojí celá agenda.

Keď jedna z používateliek napísala, že dúfa, že už „to niekto odstránil“, pričom pochopiteľne narážala na vlajku, Inštitút ľudských práv jej v komentároch „vtipne“ odvetil: „Vyzerá byť z medi, ťažko by to šlo, asi žeriav by trebalo,“ čím narážal na odstránenie samotnej sochy.

Provokácia, ktorá sympatie nevzbudí

Správanie aktivistiek podráždilo mnohých konzervatívcov a včera sa k téme vyjadril aj Anton Ziolkovský, ktorý v minulosti figuroval na poste sekretára Konferencie biskupov Slovenska.

Ten vraj rozumie, že tieto témy vyvolávajú kontroverzie, no v aktuálnom prípade podľa neho ide o „prejav hlbokej neúcty tak voči tomuto pápežovi, ako aj katolíkom a sakrálnym miestam“.

„Nehovoriac o tom, že sa to nedá chápať ináč, ako provokácia, ktorá žiadne sympatie nevzbudí. Úplná strata súdnosti a zdravého rozumu. Načo je toto dobré?“ pýtal sa tiež rečnícky Ziolkovský.

Chápem, že sú témy, ktoré vyvolávajú kontroverzie. Avšak vložiť do ruky sv. Jánovi Pavlovi II. pred petržalským…

Posted by Anton Ziolkovský on Saturday, August 15, 2020

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

18

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter