Na Skalke otvorili najťažšiu ferratovú cestu na Slovensku

Zdroj: visitkremnica.sk

Na návštevníkov Kremnických vrchov čakajú nové adrenalínové zážitky. Od soboty 15. augusta sa môžu prejsť Via ferratovým svetom s najťažšou ferratovou cestou na Slovensku nazvanou F-úha s obtiažnosťou „F“. Via ferratový svet sa tak rozšíril a v súčasnosti ponúka lezecké cesty obtiažnosti B, C, E a F.

Ako agentúru SITA informovala Zuzana Jóbová z Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), rozpočet na novovybudované časti bol 40 700 eur, pričom BBSK podporil tento projekt sumou 10-tisíc eur cez Rozvojovú agentúru BBSK.

„Lezecké cesty sú prepojené aj rôznymi technickými prvkami ako vtáčie hniezda, kyvadlo, kladina, lanové mosty. Cesta Via Commo s obtiažnosťou „C“ končí na vrchole skalného masívu, odkiaľ lanovým mostom s dĺžkou 32 metrov vo výške 35 metrov prejdú lezci na skalný hrebeň, z ktorého sú nádherné pohľady na Skalku, Krížnu a Turiec. Nezabudli sme ani na najmenších návštevníkov, ktorí so svojimi rodičmi prichádzajú na Skalku a pri vstupe do Via ferratového sveta sa môžu zabávať v Detskom raji,“ uviedol primátor Kremnice Alexander Ferenčík.

„Kremnicu návštevníci objavujú stále viac a stáva sa obľúbeným cieľom výletov a dovoleniek nielen Slovákov, ale aj zahraničných hostí. Popri banskej minulosti a krásnom historickom námestí je atraktívnym bodom v zime i v lete rekreačné stredisko Skalka. Nachádza sa tu pôvodná ferrata s najdlhším visutým mostom na Slovensku,” dodal výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Jiří Pěč.

Zaistené cesty (via ferraty) Via ferratového sveta sa nachádzajú v Kremnických vrchoch v starej časti Skalky. Vstup do nich je pri starých vlekoch na Skalke. Pre prechod cestami je nutné použiť špeciálne ferratové sety, ktoré sú k dispozícii na požičanie v Relax centre na Skalke. Viac informácií nájdu záujemcovia na webovej stránke www.visitkremnica.sk a www.kremnica.sk.

Projekt Via ferratového sveta organizačne zastrešilo mesto Kremnica a podarilo sa ho uskutočniť aj vďaka finančným prostriedkom poskytnutým BBSK, Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Stredné Slovensko, Nadáciou EPH a Kremnickou samosprávou.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

3

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter