Slovensko stiahlo z Afganistanu pre epidemiologickú situáciu v krajine 31 vojakov

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Slovensko stiahlo z Afganistanu pre epidemiologickú situáciu v krajine 31 vojakov. Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková, aktuálne pôsobí v operácii Resolute Support v Afganistane 20 príslušníkov Ozbrojených síl Slovenskej republiky (OS SR), pred redukciou to bolo celkovo 51. Ďalších vojakov z Afganistanu stiahnu podľa potrieb a rozhodnutí velenia operácie.

Ozbrojené sily minulý týždeň informovali o redukcii personálu práve v zoskupení pre špeciálne operácie v Afganistane. Toto rozhodnutie vzišlo z požiadavky veliteľa operácie pre minimalizáciu rizika nákazy koronavírusom. Zdravotné zabezpečenie v operácii je zamerané predovšetkým na traumatologické poranenia, a preto by podľa neho mohlo infekčné ochorenie ako COVID-19 skomplikovať a zaťažiť existujúce koaličné zdravotnícke zariadenia v krajine.

„Redukcia personálu však nie je jediné ochranné opatrenie voči nákaze. Samozrejmé, sú ďalšie – dodržiavanie bezpečnej vzdialenosti, dezinfekcia rúk, používanie ochranných pomôcok, karanténa a podobne. Môžeme s určitosťou potvrdiť, že dôsledné dodržiavanie týchto opatrení sa podpísalo pod nízky počet nakazených medzi koaličnými partnermi,“ uviedol v tlačovej správe 5. pluk špeciálneho určenia OS SR.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter