Vyhadzov za finančnú podporu Trumpa schvaľuje až 44 % mladých Američanov

Donald Trump (Zdroj: SITA)

Americká spoločnosť je podľa zistení mimovládky Cato Institute extrémne polarizovaná a žije v strachu z prejavenia svojho skutočného postoja. Problém sa týka najmä konzervatívcov, no na ružiach ustlané nemajú ani liberáli. Výskum napríklad ukázal, že 62 % ľudí sa bojí prejaviť svoj názor a takmer polovica mladých Američanov podporuje výpovede pre donorov prezidenta Trumpa.

Jeden z najväčších amerických think tankov Cato Institute nedávno uverejnil správu, v zmysle ktorej má až 62 % Američanov sklony k autocenzúre a nehovoreniu toho, čo si skutočne myslia. Majú totiž obavy, že druhí ľudia by ich myšlienky mohli považovať za urážlivé.

Tieto obavy sú plošné, no pracovníci Cato uvádzajú, že najslobodnejšie sa môžu vyjadrovať liberáli tvrdého jadra, pričom naopak najviac v obavách z následkov prejavenia svojho názoru žijú konzervatívci.

Za podporu politika na dlažbu

Ešte väčšie starosti z polarizácie spoločnosti plynú z časti správy, ktorou autori reflektovali blížiace sa americké prezidentské voľby. V nich sú najväčšími favoritmi na víťazstvo dovtedajší šéf Bieleho domu a republikán Donald Trump a jeho demokratický náprotivok Joe Biden.

Až 44 % mladých Američanov vo veku do 30 rokov si napríklad myslí, že je v poriadku vyhodiť výkonného riaditeľa určitej spoločnosti za to, že z vlastných prostriedkov podporí v kampani prezidenta Trumpa. Pri Bidenovi tento údaj predstavuje „iba“ 27 %.

„Tieto výsledky sú obzvlášť pozoruhodné, pretože väčšina osobných príspevkov do kampaní politickým kandidátom je známa verejnosti a dá sa ľahko nájsť online,“ komentuje vlastné zistenia Cato.

Tretina sa bojí o prácu

Inštitút tiež vyskúmal, že obrovský počet Američanov, de facto desiatky miliónov, žije v obavách z vyhodenia z práce v dôsledku ich politického presvedčenia a z toho, že by im to mohlo ohroziť kariéru. Ide o 31 % liberálov, 30 % centristov a 34 % konzervatívcov.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

12

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...