Kollár sa môže ísť hanbiť, obhajujú neobhájiteľné, reaguje Drucker na zmluvu medzi Tiposom a Fun rádiom

Tomáš Drucker (Zdroj: SITA)

Tomáš Drucker opäť reaguje na situáciu okolo zmluvy o reklamnej spolupráci medzi štátnou lotériovou spoločnosťou a Fun rádiom, ktorého vlastníkom je Boris Kollár (Sme rodina). Dotknuté spoločnosti obvinenia odmietajú. Líder Dobrej voľby aj preto znovu poukazuje na dôležitosť odstúpenia od tejto zmluvy ako aj odvolania šéfa Tiposu. Kollár by sa podľa neho mal ísť hanbiť.

Mimoparlamentná strana Dobrá voľba v sobotu upozornila na zmluvu o reklamnej spolupráci, ktorú podpísala štátna lotériová spoločnosť Tipos s Fun rádiom. Zmluva garantuje, že Fun rádio dostane sumu 240-tisíc eur do konca roka, prípadne kým neodvysiela reklamné spoty v uvedenej hodnote. Vlastníkom Fun rádia je súčasný predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina).

“Mimochodom v minulosti Tipos nikdy s Fun rádiom zmluvu o vysielaní spotov nemal. Zadarilo sa až teraz. Nepochybujem v súlade s ‚myslím srdcom’ – ‚Boris pomáha’ hlavne sebe,“ uviedol vtedy Drucker na sociálnej sieti.

Tipos a Fun rádio tvrdia, že to nie je pravda

Dnes sa k predmetnej zmluve vyjadrila spoločnosť Tipos, ako aj Fun rádio. Obvinenia odmietajú. Tipos tvrdenia “považuje za zavádzajúce, manipulatívne, vytrhnuté z kontextu a zneužité pre získavanie politických bodov,“ uviedla spoločnosť v stanovisku.

Fun rádio sa ohradilo tiež. PR manažérka rádia Dana Tureničová uvádza, že so spoločnosťou Tipos spolupracujú dlhodobo a reklamné spoty národnej lotériovej spoločnosti vysielala aj v období, kedy Boris Kollár nebol aktívnym politikom. Podľa jej slov Tipos doposiaľ reklamný priestor v médiu nakupoval cez reklamné agentúry, a preto nie sú zmluvy medzi Tiposom a Fun rádiom v Centrálnom registri zmlúv.

“Čo sa týka dohodnutej ceny za poskytnuté služby, Fun rádio považuje dohodnutú sumu za primeranú a obvyklú, ktorá je plne v súlade s cenovou politikou rádia. Za obdobné reklamné služby by Fun rádio účtovalo takúto cenu akémukoľvek inému obchodnému partnerovi, ktorý by si objednal reklamné služby, zodpovedajúce objemu reklamných služieb, ktoré si objednal Tipos,” uzavrela Tureničová.

240-tisíc pre Kollára je hanba

Na tieto vyjadrenia zareagoval opäť exminister zdravotníctva. Vo svojom statuse rekapituluje celú situáciu ešte raz. Pripomína, že Boris Kollár je majiteľom Fun rádia a že to s Tiposom doteraz zmluvu nemalo, pričom ju získalo až 6.8.2020 v sume 240 000 eur. Podľa jeho slov je šéf spoločnosti Tipos Kaňka kamarát s ministrom financií, pod ktorého rezort štátna lotriová spoločnosť patrí.

“Obhajujú neobhájiteľné. Štátnych 240 tisíc pre Kollára je hanba,” píše Drucker. Je podľa neho dôležité, aby bola zmluva vypovedaná a tiež aby minister financií odvolal šéfa spoločnosti Tipos. “Predseda parlamentu Kollár by sa mal ísť hanbiť do kúta. Na viac nemá. To nám už ukázal pri diplomovke,” uzavrel svoj výpočet nutných opatrení.

Dodal, že bude sledovať aj to, ako dopadne zmluva pre Funradio z Ministerstva dopravy. “Snažte sa,” odkázal.

— SITA/VDA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

29

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...