Kyselicova kauza nás posúva na úroveň Balkánu v 90. rokoch, hovoria progresívci a podávajú podnet

Irena Bihariová (Zdroj: SITA)

Ubehol týždeň od kauzy Lukáša Kyselicu a žiadny z politikov v Národnej rade SR nežiada okolnosti riadne vyšetriť, sťažuje sa na sociálnej sieti predsedníčka mimoparlamentnej strany PS Irena Bihariová. Progresívci preto podali podnet Výboru na kontrolu Vojenského spravodajstva, aby prešetrili okolnosti a konanie Lukáša Kyselicu, poslanca za hnutie OĽaNO, ktorý v čase, keď kandidoval vo voľbách, bol zároveň aj členom Vojenského spravodajstva.

Predsedníčka strany Progresívne Slovensko Irena Biháriová spolu s jej kolegom Branislavom Vančom podali podnet na Výbor pre kontrolu Vojenského spravodajstva. Žiadajú v ňom vyšetrenie konania Lukáša Kyselicu. Zároveň chcú, aby povedal celú pravdu.

„Požiadali sme Výbor, aby prešetril charakter jeho aktivít a zistil skutočné úlohy a ciele, ktorými bol poverený. Pretože zatiaľ do úvahy pripadajú dve možnosti: buď plnil úlohy agenta, aby tým zasahoval do politickej súťaže, alebo ho politickí aktéri dosadili do vojenského spravodajstva za účelom získavania výhod a prístupu k utajovaným skutočnostiam,“ píše v príspevku na sociálnej sieti Bihariová.

Zároveň dodáva, že vyzvali kontrolný výbor, aby skrz ministerstvo obrany zbavili Kyselicu mlčanlivosti. Ten by následne mohol vysvetliť všetky svoje podozrivé aktivity. Pripomínajú totiž, že aj týždeň po prevalení kauzy ju žiadny z politikov v parlamente nedal riadne preveriť.

KYSELICA BY MAL POVEDAŤ CELÚ PRAVDUDnes ráno sme s kolegom Braňo Vančo • Progresívne Slovensko podali podnet Výboru na…

Posted by Irena Bihariová • Progresívne Slovensko on Thursday, August 6, 2020

Šedá zóna

„Pri tom ak nás niečo posúva na úroveň divokého Balkánu z 90. rokov, tak je to práve tento škandál: dôvodne podozrenie, že tajné služby mohli zasahovať do politickej súťaže,“ vysvetľuje politička.

Progresívci tiež pripomínajú, že súčasná koalícia sľubovala pred voľbami vyčistenie štátnej správy, ako aj orgánov v tzv. šedej zóne, nad ktorými nemá nikto kontrolu a ktorým sú ľudia vystavení napospas.

„Zažili sme to pri únose Kováča ml., pri podvratnom pôsobení Petra Tótha (novinára a agenta zároveň), pri sledovaní novinárov…“ menuje predsedníčka PS. Kupčenie s tajnými službami či ich využívanie pri politickej a podnikateľskej činnosti je dôvod, prečo sa za 30 rokov nepodarilo Slovensko premeniť na právny štát, uzatvára progresívka.

—  JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

20

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...