Integrácia migrantov v Dánsku je fiasko, hovorí minister pre migráciu a ukazuje na štatistiky

Mattias Tesfaye (Zdroj: Facebook)

Menej ako pätina sýrskych žien a menej ako polovica sýrskych mužov si v Dánsku našla po 5 rokoch prácu, ukazuje správa o integrácii migrantov. Minister pre migráciu Mattias Tesfaye to považuje za zlyhanie integračnej politiky a hovorí, že je nutné zaviesť zmeny.

Dánsky minister imigrácie Mattias Tesfaye nazval integráciu migrantov fiaskom. Reagoval tak na správu o integrácii cudzincov, ktorá ukazuje nelichotivé čísla, informuje denník Kristeligt Dagblad.

„Bohužiaľ, nemôžeme byť prekvapení. Keď sa snažíme o rovnakú integračnú politiku, dostaneme rovnaké výsledky,“ uviedol minister o spomínaných výsledkov. Podľa danej správy si v Dánsku len 17 percent sýrskych žien našlo prácu, aj keď sú v krajine už 5 rokov.

Sýrski muži sú na tom o niečo lepšie, ale aj z tých pracuje po piatich rokoch menej ako polovica. Podobné tendencie majú aj obyvatelia z iných krajín Blízkeho Východu, najmä ženy. Správa taktiež poukazuje na to, že migranti z niektorých krajín sa integrujú omnoho lepšie ako z iných.

Lepšie a horšie krajiny

„Vo všeobecnosti platí, že imigrácia z Blízkeho východu znamená robotu s integráciou. Tiež vieme, že migranti z východu – Thajsko, Filipíny a Čína – sa do dánskej spoločnosti integrujú ďaleko lepšie,“ dodal Tesfaye.

Je podľa neho preto dôležité, aby sa znížila alebo zastavila imigrácia z krajín, ktorých obyvatelia sa očividne nedokážu integrovať do dánskej spoločnosti ani po niekoľkých generáciách. Dánska vláda preto plánuje uviesť do chodu zmeny imigračného systému.

Sám je pôvodom cudzinec

Prichádzajúci cudzinci už nebudú mať napríklad nárok na sociálne dávky, budú si musieť nájsť prácu. Ak sa im to nepodarí, budú sa musieť podieľať na integračnom programe, ktorý by predstavoval 37 hodín do týždňa.

Sám Tesfaye má pritom migračné pozadie, jeho otec prišiel do Dánska z Etiópie. Pôvodne bol murár. Z Tesfayeho sa neskôr stal politik a od roku 2019 sedí vo vláde na ministerskom kresle za Sociálnych demokratov. V minulosti reprezentoval iné ľavicové subjekty, napr. dnes už nepôsobiacu Marxisticko-leninskú komunistickú stranu.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

30

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...