DiCaprio citoval najvyššie postaveného Slováka v OSN

Leonardo DiCaprio (Zdroj: SITA)

Čo má spoločné svetoznámy hollywoodsky herec Leonardo DiCaprio a slovenský námestník generálneho tajomníka OSN Miroslav Jenča? Odveď je: vzťah k ochrane životného prostredia. DiCaprio je známy svojou osvetou v boji proti globálnemu otepľovaniu a už roky pôsobí ako mierový vyslanec OSN so zameraním práve na klimatické zmeny. Najnovšie dokonca cituje Jenčove slová na svojom Instagrame.

V dnešnej dobe majú sociálne siete obrovskú moc ovplyvňovať ich používateľov a DiCapriov tím si je toho pri svojej osvetovej práci v boji proti klimatickým zmenám dobre vedomý. Na Instagramovom profile herca známeho z mnohých hollywoodskych kasových trhákov sa objavilo vážne varovanie.

DiCaprio cituje slová Miroslava Jenču o hrozbách, ktoré so sebou klimatické zmeny prinášajú a ešte len prinesú. Za necelý deň od uverejnenia príspevok na hercovom Instagrame „lajklo“ takmer 120-tisíc ľudí.

Námestník generálneho tajomníka OSN pre Európu, Strednú Áziu a Ameriku dôrazne varoval pred inými ako ekonomickými dopadmi pandémie ochorenia Covid-19. Jenča je najvyššie postaveným Slovákom v štruktúrach OSN.

„Ak sa nezohľadnia rastúce vplyvy zmeny klímy, oslabí to naše úsilie v oblasti predchádzania konfliktom, nastoľovania mieru a udržania mieru. Hrozí, že sa zraniteľné krajiny chytia do začarovaného kruhu klimatických katastrof a konfliktov,“ cituje DiCaprio Jenčove varovné slová na svojom instagramovom profile.

Podľa Jenču nie je náhoda, že desiatka najviac zraniteľných krajín, ktoré sú najmenej pripravené na klimatické zmeny potrebuje pomoc mierových alebo špeciálnych politických misií.

DiCaprio nie je v boji proti klimatickým zmenám žiaden nováčik. Jeho snaha o osvetu v tejto oblasti mu v roku 2014 priniesla funkciu Posla mieru OSN so zameraním na klimatické zmeny, do ktorej ho vymenoval vtedajší generálny tajomník OSN Ban Ki-moon (Pan Ki-mun).

Nadácia, ktorú DiCaprio založil na ochranu životného prostredia, podporuje na celom svete projekty, ktoré zvyšujú odolnosť voči zmene klímy, chránia zraniteľné druhy a obnovujú rovnováhu medzi ohrozenými ekosystémami a spoločenstvami.

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

9

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

James Bond bol v skutočnom živote archivár v komunistickom Poľsku

James Bond bol v skutočnom živote archivár v komunistickom Poľsku

Podľa novo zverejnených archívov poľského Ústavu pamäti národa bol skutočný britský agent James Bond dva roky po nakrútení prvej "bondovky" Dr. No (1962) vyslaný do komunistického bloku. Bond pricestoval do Varšavy 18. februára 1964 a oficiálne zastával pozíciu..