Koronavírus zistili u poľského farára, pátrajú po účastníkoch bohoslužieb

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

V poľskom Západopomoranskom vojvodstve potvrdili ochorenie COVID-19 u ďalšieho kňaza. Ako referuje web Wirtualna Polska, tamojšie štátne epidemiologické orgány sa už pustili do hľadania veriacich, ktorí boli 26. júla na omšiach v Rózaňsku na severozápade krajiny. Dosiaľ sa prihlásilo približne 60 veriacich, všetci sú v karanténe a čakajú na výsledky testovania.

V spomenutom vojvodstve je to už druhý prípad ochorenia COVID-19 u farára v priebehu niekoľkých dní. V štyroch obciach v okolí mestečka Moryň vykonával bohoslužby kňaz z farnosti Klepicz, u ktorého sa neskôr potvrdila nákaza. Počas obradov navyše rozdával sväté prijímanie a viacerých prítomných aj vyspovedal. Do karantény následne umiestnili 120 ľudí.

V Poľsku v ostatných dňoch pribúda počet infikovaných po stovkách, v stredu to bolo 640 nových prípadov. Aktuálne evidujú takmer 50-tisíc nakazených a vyše 1700 úmrtí.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...