Lučanský o Kyselicovi: Gorilu vyšetroval 8 rokov a nikam sa nedopracoval. Neverím jeho prínosu pre políciu ani jeho odborným danostiam

Milan Lučanský (Zdroj: SITA)

Lukáš Kyselica z funkcie štátneho tajomníka ministerstva vnútra odišiel, keď sa prevalilo, že vlani na jeseň sa stal členom Vojenského spravodajstva. Naďalej však zostáva poslancom Národnej rady a chce podľa vlastných slov pokračovať v presadzovaní legislatívy patriacej pod rezort vnútra. Exprezident policajného zboru Milan Lučanský tvrdí, že Kyselica nie je a ani nebol pre policajný zbor prínosom.

Lučanský sa ku Kyselicovi vyjadril na svojom facebookovom profile, kde nešetrí kritikou ani na Kyselicovu prácu v čase, keď bol ešte vyšetrovateľom kauzy Gorila. V tej išlo o ekonomickú trestnú činnosť, do ktorej mali byť údajne zapojení najvyšší predstavitelia nejednej vládnej garnitúry.

Nahrávky, z ktorých spis Gorila vznikol, mali údajne vzniknúť ešte za vlády Mikuláša Dzurindu v konšpiračnom byte na Vazovovej ulici v Bratislave.

V prípade spisu Gorila sa však Kyselica počas 8 rokov vyšetrovania podľa Lučanského nikam nedopracoval. Bývalý policajný prezident preto spochybňuje aj Kyselicove sľuby, že bude pracovať na legislatíve, ktorá pomôže polícii.

„Pán Kyselica sľubuje prácu v legislatíve v oblasti ministerstiev vnútra a spravodlivosti. Moc by som sa z toho však netešil. Nestačili by mu ani dve volebné obdobia na nejaký výsledok. Aj Gorilu vyšetroval 8 rokov a nikam sa nedopracoval. Svojim voličom sľuboval boj so zločinom a pritom sám sa dostal do parlamentu tak, že ľudí ťahal za nos. Jeho prínosu pre políciu neverím, ako ani jeho odborným danostiam,“ píše Lučanský na Facebooku.

LUKÁŠ KYSELICA CHCE BYŤ STÁLE “UŽITOČNÝ” PRE MINISTERSTVO VNÚTRAPán Kyselica sľubuje prácu v legislatíve v oblasti…

Posted by Milan Lučanský on Tuesday, August 4, 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

76

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...