Fico by sa proti Covid-19 zaočkovať nenechal. Nechce do seba „pchať“ chémiu, kritizuje farmaceutické firmy

Robert Fico (Zdroj: SITA)

Očkovanie proti ochoreniu Covid-19, ktoré spôsobilo pandémiu a na celom svete zabilo od vypuknutia už takmer 700-tisíc ľudí, ešte nie je vyvinuté, ani dostupné, ale internet je už teraz plný odporcov. Tí tvrdia, že sa nenechajú očkovať a zdôvodňujú to jeho údajnou škodlivosťou alebo jednoducho neveria farmaceutickým firmám. Expremiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico sa do tejto množiny ľudí pridal.

V ankete portálu tvnoviny.sk politici odpovedali na otázku, či by sa dali zaočkovať proti ochoreniu Covid-19, keď bude prístupná otestovaná vakcína a či by to odporučili aj ľuďom.

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) aj predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) odpovedali kladne a premiér ešte dodal, že sa očkovať dá, „ak bude k dispozícii bezpečná vakcína“. Rovnako sa k veci stavia europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS), ktorá dá vraj očkovať nielen samú seba, ale podľa vlastných slov dá „určite zaočkovať aj svoje deti“.

Rovnako pozitívne ako členovia koaličných strán sa k veci stavia aj Vladimíra Marcinková z najmenšej parlamentnej partaje Za ľudí a pridáva sa aj novopečená šéfka strany Progresívne Slovensko Irena Biháriová.

Fico konšpiruje

Na opačnú stranu barikády sa postavil expremiér Robert Fico, ktorý obvinil farmaceutické firmy z toho, že na vakcínach zarábajú a samotné pandémie spôsobujú.

Fico v ankete uviedol, že „vôbec nemá chuť dať sa zaočkovať a ‚pchať‘ do seba chémiu, na ktorej zarábajú len a len farmaceutické spoločnosti, keďže za takmer každou pandémiou treba hľadať práve farmaceutické spoločnosti“. Predseda Smeru bol po tomto vyjadrení obvinený viacerými užívateľmi sociálnych sietí zo šírenia konšpirácií.

Pripomeňme, že samotná Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v súvislosti s vývojom vakcíny varuje, že aj keď je tu nádej na jej úspešný vývoj, tak je tu tiež možnosť, že očkovanie proti koronavírusovému ochoreniu Covid-19 sa nikdy nevynájde.

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

41

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter