Dag Daniš: Bezpečnejšie je šíriť predpísaný progresívny názor, nech je akokoľvek tupý

Thilo Sarrazin (Zdroj: SITA)

Zo Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) vylúčili bývalého berlínskeho senátora Thila Sarrazina, ktorý v minulosti šéfoval aj Nemeckej centrálnej banke. Podľa nemeckej štátnej agentúry boli dôvodom obvinenia z rasizmu a protiislamskej rétoriky. Na tento krok nemeckých ľavičiarov reagoval ostrou kritikou politický komentátor Dag Daniš. Podľa neho majú socialisti jeden starý zlozvyk.

Zlozvykom, ktorý Daniš vyčíta socialistom ako takým, nie iba tým nemeckým, je „šikanovať ľudí za to, že hovoria pravdu“. Komentátor pripomína, že už pred desiatimi rokmi prišiel Sarrazin, pre svoje názory o prácu v banke.

„Opovážil sa povedať, že islam je hrozbou pre západnú otvorenú spoločnosť a jej liberálne hodnoty. Najnovšie ho vyrazili aj zo strany,“ píše Daniš.

Podľa komentátora plynie zo súčasného vylúčenia Sarrazina jedno ponaučenie: „Myslieť a vyjadrovať vlastné názory na aktuálne témy je riskantné. Oveľa bezpečnejšie je šíriť/zdieľať PREDPÍSANÝ (progresívny) názor – nech je akokoľvek tupý. A vyjadrovať sa v súlade s módou – nech je akokoľvek nevkusná.“

Na Danišov komentár uverejnený na sociálnej sieti reaguje exposlanec a člen Progresívneho Slovenska Martin Poliačik. Ten s komentátorom nesúhlasí a tvrdí, že aj ostatné náboženstvá sú v extrémoch nebezpečné.

„Islam je rovnako nebezpečný pre otvorenú spoločnosť ako kresťanstvo alebo židovská viera. V krajných prejavoch a s extrémnymi prostriedkami,“ napísal Poliačik v odpovedi na komentár Daga Daniša.

Thilo Sarrazin je jedným z najväčších nemeckých mysliteľov súčasnosti. Je autorom viacerých kníh nielen o nemeckej a svetovej politike, ktoré vyšli aj v českých prekladoch. Spomeňme napríklad jeho euroskeptické dielo Európa euro nepotrebuje alebo Nemecko pácha samovraždu.

(Zdroj: Facebook)

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

73

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter