Po úmrtí Karla Gotta niektorí liberáli prerážali dno

Karel Gott (Zdroj: SITA)

Skonanie azda najpopulárnejšieho českého umelca vôbec žiaľ nevytvorilo priestor iba na pietne momenty. Bezprostredne po udalosti sa na internete objavilo viacero príspevkov, ktoré speváka a jeho smrť znevažovali. A nakoľko bol Karel Gott známy aj politickými názormi mimo hlavného mienkotvorného prúdu, nie je prekvapením, že pochádzali práve z liberálneho spektra.

Azda najväčšiu kontroverziu vyvolal v tejto súvislosti príspevok Denníka N. V jeho nadpise bol Gott okrem iného označený aj ako „zombie“ či „idiot hudby“. Po rozhorčených reakciách čitateľov bolo nakoniec znenie textu zeditované a denník sa ospravedlnil.

Kauza vyvolala negatívnu odozvu aj v samotnom Česku a tamojší bulvárny magazín Blesk okrem iného poukázal aj na skutočnosť, že článok o umelcovej smrti bol cynicky pripravený niekoľko dní dopredu.

Ako sa dalo očakávať, zahanbiť sa nenechala ani slovenská satirická stránka Zomri známa tým, že ani majestát smrti, závažné choroby či ťažké dopravné nehody podľa jej administrátorov nie sú dôvodom na to dať humor bokom.

Niekoľko hodín po Gottovom poslednom vydýchnutí zverejnila jeho obrázok s nápisom „Lady Funeral,“ čo malo odkazovať na jeho populárnu pieseň Lady Karneval.

Nevkusnú reakciu si neodpustil ani Rado Ondřejíček, autor Cynickej bludy, ktorá v súčasnosti pôsobí pod hlavičkou denníka SME, donedávna Denníka N. Ondřejíček pravidelne vydáva tzv. Motivačný diár Cynickej obludy, v ktorom si môžu čitatelia tipnúť, ktorá celebrita daný rok zomrie.

Pre rok 2019 sa to v prípade Gotta podarilo fanúšičke Veronike. Autor Cynickej obludy to okomentoval slovami, že „krásne uhádla“ a „ďakuje a gratuluje jej k zdokumentovanej jasnozrivosti.“

Kritike sa nevyhla ani forma poslednej rozlúčky. Nápad zriadiť pohreb v Katedrále svätého Víta je podľa českého kňaza Tomáša Halíka „mytizácia hviezdy normalizačného zábavného priemyslu“ či „ďalší pokus zatiahnuť náboženské a cirkevné symboly do politiky zemanovsko-babišovského populizmu.“

Ide o toho istého človeka, ktorý sa zastával divadelnej hry, v ktorej Ježiš znásilňuje moslimku, no karikatúry proroka Mohameda vo francúzskom časopise Charlie Hebdo sú podľa neho „urážkou posvätných symbolov islamu.“

Hoci bol Karel Gott človekom, na ktorom by sa dali nájsť mnohé chyby, najmä pri jeho vzťahu s minulým režimom, absencia akéhokoľvek rešpektu či elementárnej slušnosti v tých najťažších momentoch, je naozaj veľavravná. Obzvlášť ak ide o ľudí, ktorí sa radi označujú za tých morálne vyzretejších.

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Prazvláštna stratégia SNS. O čo ide Dankovi?

Prazvláštna stratégia SNS. O čo ide Dankovi?

KOMENTÁR Predsedníctvo SNS na čele s Andrejom Dankom prijalo minulý týždeň uznesenie na prípravu referenda o predčasných voľbách. S vyhlásením o doterajšom nie príliš kompetentnom vládnutí súčasnej koalície sa do veľkej miery dá súhlasiť. No rozum sa zastavuje pri hlbšej analýze súčasného..

Slovenské psycho

Slovenské psycho

KOMENTÁR Myšlienke o tom, že najväčším kritikom Igora Matoviča z roku 2020 je Igor Matovič z roku 2019, bolo včera učinené..

Sú to proste pokrytci

Sú to proste pokrytci

KOMENTÁR Poznáte typické správanie psa, ktorý spoza plotu breše a cerí zuby ostošesť, a keď ho pustíte von za bránu,..

V USA vzniká rasistický kult

V USA vzniká rasistický kult

KOMENTÁR Na území Spojených štátov vznikol rasistický kult so všetkými prvkami, ktoré túto odvážnu a donedávna..

Fica je človeku takmer ľúto

Fica je človeku takmer ľúto

KOMENTÁR Robert Fico dnes dokázal zázrak. Vydoloval kúsky empatie aj z tých, ktorým by celé roky nenapadlo, že im bude predsedu..