Grendel: Lipšic ako šéf prokuratúry by bol úplne v poriadku, Matovičove statusy ma neiritujú

Gábor Grendel (Zdroj: SITA)

Podpredseda Národnej rady Gábor Grendel v nedeľu skonštatoval, že Lukáš Kyselica po medializovanej kauze výrazne stratil jeho dôveru. Neodpovedal však na to, či by mal pokračovať ako poslanec, čo by mu mohlo zabezpečiť ešte výhodnejší plat. Grendel tiež vyhlásil, že Daniel Lipšic na poste šéfa prokuratúry by bol úplne v poriadku a neiritujú ho ani často kritizované statusy premiéra Matoviča.

K jednej z najsledovanejších káuz tohto týždňa, týkajúcej sa Lukáša Kyselicu, sa vyjadril aj podpredseda parlamentu a jeho spolustraník Gábor Grendel (OĽaNO). Urobil tak v nedeľnej diskusnej relácií TV Markíza Na Telo.

Grendel skonštatoval, že Kyselicove simultánne pôsobenie v roli tajného agenta vojenského spravodajstva a kandidovanie do parlamentu bol pre neho „šok“ a jeho dôvera voči previnilcovi sa údajne „výrazne naštrbila“.

Zároveň si však myslí, že politická zodpovednosť bola vzdaním sa funkcie štátneho tajomníka už vyvodená. Grendel tiež nenahradí Kyselicu na poste štátneho tajomníka a neodpovedal na to, či by mal zasadnúť do lavíc Národnej rady.

Lipšic by bol v poriadku

Okomentoval aj novelu zákona o prokuratúre z dielne jeho strany, ktorú tento týždeň vetovala prezidentka Zuzana Čaputová. Tá považovala za protiústavnú najmä pasáž o tom, že generálny prokurátor by mohol byť odvolaný aj v tom prípade, ak svoju funkciu nebude vykonávať „riadne“ a „čestne“.

Veci, ktoré namietala hlava štátu pri vrátení zákona, sa môžu podľa neho „pokojne vypustiť“. Grendel tiež povedal, že „by bolo úplne v poriadku“, ak by boli v pozícii generálneho alebo špeciálneho prokurátora Ján Šanta, Maroš Žilinka či Daniel Lipšic.

Matovič tak komunikoval aj v minulosti

Na otázku diváčky relácie o tom, či ho neiritujú statusy premiéra Igora Matoviča, Grendel odvetil: „Podobným spôsobom komunikoval aj pred voľbami a po voľbách. Je to jeho štýl, ľudia musia posúdiť, či im to vyhovuje alebo nevyhovuje. Iritovať ma neiritujú“.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

7

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...