Podporte Black Lives Matter a nepredávajte autá polícii, vyzývajú zamestnanci Fordu svojich nadriadených

Policajný automobil Ford, ktorý zapálili demonštranti Black Lives Matter v máji v Los Angeles - Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Zamestnanci jednej z najstarších automobiliek sveta, Fordu, v odozve na aktuálne dianie požadujú od vedenia spoločnosti, aby vyjadrilo otvorenú podporu hnutiu Black Lives Matter a prestalo dodávať vozidlá americkej polícii. Riaditeľ firmy chce ísť strednou cestou.

Pandémia koronavírusu dostala svetové automobilky do jednej z najťažších situácií v uplynulých dekádach. Prichádza k poklesu ziskov o desiatky percent a v krajnom prípade aj k masovému prepúšťaniu či zatváraniu prevádzok.

Populárnemu americkému výrobcovi vozidiel, značke Ford, sa však pridružil aj ďalší problém – vzbura vlastných zamestnancov. Tí od vedenia spoločnosti požadujú, aby otvorene podporilo rasové hnutie Black Lives Matter (BLM) a prestalo dodávať autá údajne rasistickej a násilnej americkej polícii.

O tom, aký veľký problém by to mohlo pre Ford predstavovať, svedčí aj údaj, podľa ktorého robustný model Ford Interceptor používa až 60 % všetkých tamojších strážcov zákona. Ide teda o značku v obrovskej miere spätú s miestnou políciou.

Petíciu, pomocou ktorej je nátlak na vedenie automobilky vyvíjaný, v čase tvorenia článku podpísalo zhruba 12,5-tisíc ľudí. Pôvodne ju pritom podporovala iba asi stovka zamestnancov.

Podpora hnutiu, ktoré im ničí produkty

Podľa šéfa Fordu, Jima Hacketta, ale k ukončeniu spolupráce s ozbrojeným zborom nepríde. To, že polícia používa ich produkty, vraj nie je kontroverzné a myslí si, že aj ich autá môžu dopomôcť k vyššej verejnej bezpečnosti.

„Problémy, ktoré momentálne otriasajú dôverou v políciu, nemajú nič spoločné s tým, aké autá šoférujú,“ cituje Hacketta CNN, ktorého firma sa ale vraj k podpore BLM silne hlási.

Je pritom všeobecne známe, že hnutie Black Lives Matter a jeho sympatizanti v obrovskej miere demolujú aj policajný majetok, vrátane automobilov Fordu. Britský bulvár Daily Mail napríklad uvádza, že len newyorská polícia (NYPD) eviduje za posledné dva mesiace minimálne 303 zničených alebo poškodených vozidiel.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

5

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter