Cez víkend sa protestovalo proti vláde. Opilci či pacienti z Pezinka, reaguje neúspešný kandidát OĽaNO

Marián Václav (v strede) spolu s premiérom Igorom Matovičom a predsedom trnavskej župy Jozefom Viskupičom (OĽaNO) (Zdroj: Facebook)

Opilci, účastníci Mečiarových mítingov, rodina väzobne stíhaných politikov a psychiatrickí pacienti z pezinskej liečebne – týmto spôsobom zhodnotil účastníkov malého víkendového protestu neúspešný kandidát za OĽaNO Marián Václav. Tí v odozve na početné škandály súčasnej koalície požadovali predčasné voľby.

Kauzy premiéra Igora Matoviča či iných členov vládnej koalície sú predmetom veľkej občianskej nespokojnosti. Jej masové vyjadrenie priamo v uliciach slovenských miest však zatiaľ viazne, čomu dozaista dopomáhajú aj stále platné koronavírusové reštrikcie.

Jedna z akcii tohto druhu sa však predsa len uskutočnila, hoci za veľmi skromnej účasti. Šlo o protest pod názvom Stretnutie nespokojných občanov, ktorý sa konal v sobotu medzi 14:00 až 16:00 na Námestí SNP v hlavnom meste.

Prvoradým cieľom demonštrácie bolo vyhlásenie predčasných parlamentných volieb a za týmto účelom mal na mieste prebiehať aj zber potrebných podpisov na petíciu. Údaje o počte prítomných sa rôznia. Kým pesimistické odhady hovoria o desiatkach, tie optimistické skôr o stovkách.

Ako je však zvykom, s legitimitou týchto požiadaviek neboli stotožnení všetci, teda predovšetkým tí, voči ktorým smerovali a ich blízki či spolupracovníci. Po tvrdšom slovníku a urážaní zúčastnených občanov siahol napríklad aj neúspešný kandidát za vládne OĽaNO Marián Václav, hasič z obce Bajč, ktorý vo februárových voľbách získal 2 391 preferenčných hlasov.

Ten protestujúcich počastoval nasledovne: „Štvrtina z nich boli delegáti, čo sa v Bratislave pripití zabudli po poslednom smeráckom sneme, štvrtina ešte z Mečiarových mítíngov v športovej hale, ďalej rodinní príslušníci väzobne stíhaných smeráckych a snsáckych vagabundov, ktorých boli navštíviť v base Justičnom paláci a posledná štvrtina boli pacienti z Pezinka na vychádzke v Bratislave“.

? Dnes sa konala v Bratislave obrovská demonštrácia proti vláde Igor Matovica. Zúčastnilo sa jej 500 ľudí z celého…

Posted by Marián Václav on Saturday, August 1, 2020

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

14

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter