Rasisti, kričal po slovensky v českom vlaku černoch, lebo dostal chlieb namiesto žemle. Spoj meškal hodinu

(Zdroj: FB)

Slovensky hovoriaci černoch spôsobil hodinové meškanie medzinárodného vlaku v Česku. Keď totiž dostal v reštauračnom vozni k jedlu chlieb namiesto požadovanej žemle, po informácií, že by si za ňu musel priplatiť, označil personál za rasistov. Prípadom sa zaoberala aj polícia. Muž dostal obrovskú pokutu a do svojej destinácie po vykázaní z vlaku nedorazil.

Viac než kurióznu situáciu majú za sebou stovky cestujúcich z piatkového medzinárodného expresného vlaku Metropolitan medzi Prahou a Budapešťou. Slovensky hovoriaci černoch totiž spôsobil jeho hodinové meškanie z pomerne zvláštnych dôvodov.

Nepozdávalo sa mu, že k svojmu hemendexu dostal v reštauračnom vozni namiesto požadovanej žemle iba obyčajný chlieb. Po informácii čašníka, že za žemľu by si musel priplatiť, označil prítomný personál za rasistov.

Agresívne chovanie černocha, zrejme v súčasnosti alebo v minulosti žijúceho u nás, neskôr obťažovalo aj ostatných spolucestujúcich. Tých si podľa výpovede svedkov začal fotografovať a nahrávať na mobil.

„Správanie cestujúceho, ktorého rukojemníkmi sa stalo viac ako tisíc cestujúcich plne obsadeného expresu, nieslo známky snahy o vyvolanie rasového konfliktu,“ povedala sprievodkyňa. Muž vraj nebol opitý a mal aj cestovný lístok.

Vecou za zaoberal aj český policajný zbor. Podľa policajta Petra Zámečníka bol výtržník po prešetrení incidentu vykázaný z vlaku, no nie obmedzený na osobnej slobode. Za svoje správanie bol potrestaný mastnou pokutou vo výške 16-tisíc korún (vyše 600 eur) a vystúpiť musel v Břeclave. Kvôli hodinovému meškaniu mnohí cestujúci nestihli prestupné spoje.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

215

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter