Tvorcovia Mission Impossible 7 chcú odpáliť most v Poľsku. Mnohí obyvatelia sa búria

(Zdroj: Twitter)

Plány tvorcov akčnej snímky Mission: Impossible 7, ktorí chcú v rámci nakrúcania odpáliť časť nepoužívaného mosta v Poľsku, sa stretli s odporom miestnych obyvateľov. Tí ho chcú nechať vyhlásiť za národnú pamiatku. Informuje o tom portál The Independent.

Sporný most sa nachádza v obci Pilchowice a vyradili ho z prevádzky pre verejné použitie v roku 2016. Podľa námestníka ministra kultúry Pawla Lewandowského most nemá žiadnu kultúrnu hodnotu a jeho odpálenie v rámci nakrúcania filmu by prinieslo Poľsku medzinárodnú pozornosť.

Mnohí miestni obyvatelia však dúfali, že stavbu jedného dňa vláda uzná ako národnú pamiatku. “Zákon jasne uvádza, že pamiatka je len tá, ktorá má sociálnu, umeleckú alebo vedeckú hodnotu. V umení a kultúre sa táto hodnota objavuje iba vtedy, keď existuje vzťah medzi kultúrnym objektom a ľuďmi. Ak je teda objekt nepoužitý, nedostupný, nemá takú hodnotu. Nejde teda o pamiatku,” reagoval Lewandowski.

Na sociálnych médiách správa o Pilchowickom moste vyvolala rôzne reakcie. Zatiaľ čo niektorí používatelia odsudzujú plány tvorcov filmu a navrhujú scénu, napríklad, dotvoriť počítačom, iní v odpálení mosta nevidia problém.

Podľa viacerých správ sa scéna, v ktorej sa má objaviť explózia mosta, bude odohrávať vo Švajčiarsku. Tam ju pôvodne plánovali aj nakrúcať, ale plány sa zmenili po tom, čo to zamietla švajčiarska vláda.

Výrobu Mission: Impossible 7, ktorú bude režírovať Christopher McQuarrie, spomalila pandémia nového koronavírusu. Nakrúcanie by sa malo znova začať v septembri a do Poľska by sa malo presunúť v apríli. Premiéra filmu je naplánovaná na november 2022.

Pilchowický most

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

3

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...